Друк

Анонс

Вхід на сайт


Торговельна політика і практика в Україні

Проект "Торговельна політика та практика в Україні» спрямований на сприяння розвитку та довершення діяльності України в рамках СОТ. При виконанні зобов‘язань перед СОТ і вирішенні завдань, що стоять перед Україною, при укладенні глибокої та всеохопної Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, країна повинна вжити заходів для поступового досягнення відповідності з нормами ЄС у сфері технічного регулювання та стандартизації.

Даний проект був розпочатий в січні 2012 року. Проект «Торгівельна політика і практика в Україні» реалізовується в рамках проекту "Інституційне співробітництво між Міністерством економічного розвитку та торгівлі України і Національною Радою торгівлі Швеції за сприяння Україні (відділу обробки запитів і нотифікацій України Департаменту співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту) у реалізації діяльності, пов’язаної з імплементацією Угоди СОТ про технічні бар’єри в торгівлі". Проект виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Національною Радою Торгівлі Швеції за фінансової підтримки Шведського агентства розвитку (SIDA).

Відділ обробки запитів і нотифікацій та інформаційного забезпечення Департаменту співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України є бенефіціаром проекту і ключовим гравцем для забезпечення співпраці з іншими органами влади та представниками бізнесу в Україні для покращення внутрішнього механізму ефективної реалізації та управління заходами забезпечення прозорості відповідно до зобов'язань України перед СОТ.


В рамках проекту були визначені чотири основні пріоритети:

  1. Розробка проекту нормативного правового акту щодо Центру обробки запитів та нотифікацій СОТ  в Україні
  2. Розширення співробітництва між українськими міністерствами з метою підвищення обізнаності у міністерствах та відомствах щодо зобов'язань України відповідно до принципу прозорості СОТ
  3. Зміцнення потенціалу Центру обробки запитів та нотифікацій СОТ
  4. Розширення співпраці з діловими колами щодо підвищення обізнаності та зв'язку між Центром обробки запитів та нотифікацій та представниками бізнесу.

На підтримку виконання кожного пріоритету ІЕД готує аналітичні звіти, надає постійну змістовну та експертну підтримку фахівцям Відділу, надає підтримку в організації семінарів та практикумів, а також у підготовці навчальних та інформаційних матеріалів. ІЕД також підтримує Відділ в підготовці національних роуд-шоу, спрямованих на підвищення інформованості ділових кіл та громадського суспільства щодо зобов'язань, можливостей і проблем, які випливають з членства України в СОТ.

 

Партнери проекту:


Відділ обробки запитів і нотифікацій та інформаційного забезпечення Департаменту співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту Міністерства економічного розвитку і
торгівлі України

Відділ обробки запитів і нотифікацій та інформаційного забезпечення департаменту співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту, що був створений на основі Центру обробки запитів країн-членів СОТ і СОТ та їх інформування, спеціалізується у питаннях забезпечення дотримання принципу прозорості в торговельній політиці України, сприяє ефективній співпраці та оперативному обміну інформацією і документами з Секретаріатом СОТ і членами СОТ, а також координує діяльність органів державної влади з питань підготовки нотифікацій та відповідей на запити щодо чинних норм, запровадження нових правил у сферах, пов‘язаних з торгівлею.

Діяльність відділу має на меті:

  • забезпечити активну участь України у системі нотифікації;
  • сприяти інтеграції українських підприємств у світову економіку шляхом моніторингу заходів інших країн СОТ.

 

Національна рада торгівлі є шведською урядовою установою, що займається питаннями зовнішньої торгівлі та торговельної політики. Рада надає уряду аналіз та рекомендації. В рамках Європейського Союзу Рада працює в напрямку ефективного внутрішнього ринку, відкритої торгової політики в ЄС і зміцнення системи багатосторонньої торгівлі в межах СОТ. Торгівельне співробітництво для забезпечення розвитку є однією зі сфер роботи Ради, яка вважається важливим інструментом на шляху до зміцнення спроможності країн, що розвиваються, отримати вигоду від можливостей, що відкриваються  на світовій торгівельній арені.

 

Шведське агентство з міжнародного співробітництва (SIDA) є державним агентством Міністерства закордонних справ Швеції. SIDA відповідає за організацію офіційної допомоги в цілях розвитку Швеції країнам, що розвиваються.

Допомога Швеції з метою розвитку в Україні направлена на підтримку адаптації країни до стандартів та вимог ЄС. План дій Україна-ЄС лежить в основі допомоги з метою розвитку. Підтримка SIDA направлена на розвиток демократії/прав людини і навколишнього середовища.

 

Контакти проекту:

Керівник групи

Ігор Бураковський

тел. +38 044 278 63 42

факс + 38 044 278 63 36

e-mail: burakovskiy@ier.kiev.ua

 

Адміністратор проекту

Аліна Доля

тел. +38 044 278 63 42

факс + 38 044 278 63 36

e-mail: dolya@ier.kiev.ua

Powered by

Activemedia
© 2010
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01030 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kiev.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua