Друк

Анонс

Вхід на сайт


Щомісячний моніторинг сприяння торгівлі в Україні

  • Щомісячний моніторинг сприяння торгівлі в Україні № 69

    17.12.2021
    Безкоштовно

    У цьому випуску:

    Уряд продовжив на рік підвищений рівень ввізних ставок на товари походженням з РФ.
    Уряд на 1 рік – до 31 грудня 2022 року продовжив дію підвищених ставок ввізного мита на товари, що походять з Російської Федерації. 
     
    Уряд вніс зміни у положення про митні декларації стосовно обліку міждержавних 
    поставок електроенергії.
     
    Внесені зміни стосуються обліку електричної енергії під час відхилень від запланованих міждержавних потоків, з подальшим переміщенням через державний кордон України. Зокрема встановлено, що додаткова митна декларація подається оператором системи передачі або 
    уповноваженою ним особою до 25 числа місяця, що настає за кожним календарним місяцем переміщення цих товарів через митний кордон України. 
     
    Уряд доповнив перелік товарів, які при ввезенні в Україну не оподатковуються ПДВ.
     
    Зокрема, до цього переліку було додатково включено: обладнання для миття або сушіння флаконів та ампул; лінії для наповнення одноразових шприців вакцинами, іншими лікарськими засобами; лінії з дозування, наповнення та запайки для густих пастоподібних продуктів; лінії інспекції одноразових шприців; обладнання для термоформування блістерів, їх наповнення лікарськими засобами різних форм деякі інші позиції.
     
    Затверджено нові посадові оклади працівників митних органів.
     
    Також Уряд встановив, що інші виплати здійснюються відповідно до чинного законодавства. Зокрема, коефіцієнт співвідношення окладу інспектора центрального апарату  Держмитслужби до прожиткового мінімуму складає 3,6, а коефіцієнт співвідношення окладу Голови служби 15,9. У територіальних органах співвідношення окладу до прожиткового мінімуму у інспектора складає 2,9, а у Директора територіального органу 7,5.Суттєво підвищено оклади працівників IT напрямку митниці. Зокрема, коефіцієнт окладу програміста до прожиткового мінімуму складе 32,9, у той час, як коефіцієнт для директора відповідного департаменту становитиме 32,9.
     
    Опубліковано наказ Мінфіну про вимоги до характеристик пломб спеціального типу.
     
    Наказ Мінфіну затвердив: типи пломб спеціального типу, вимоги до їх характеристик та технічних специфікацій, обліку із застосуванням відповідного реєстру та зберігання. Пломби спеціального типу можуть застосовуватися:
    - підприємством, яке отримало авторизацію АЕО та має дозвіл на застосування спеціально-
    го спрощення «самостійне накладення пломб спеціального типу» згідно з Митним кодексом 
    України;
    - підприємством, якому надано дозвіл на застосування спеціального транзитного спрощення «самостійне накладання пломб спеціального типу» згідно із Законом України «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи».
     
    Відбулася попередня оціночна місія щодо приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та NCTS.
     
    У роботі місії взяли участь представники Держмитслужби, Міністерства фінансів України та Офісу підтримки реформ при Мінфіні, Національного банку України, експерти EU4PFM. Головну увагу було приділено оцінці законодавчого та організаційного забезпечення спільного транзиту в Україні. Представники Міністерства фінансів повідомили, о в Україні ухвалено всю законодавчу базу, необхідну для забезпечення режиму спільного транзиту на національному рівні. Окрім того, після приєднання до Конвенції, Конвенція стане частиною законодавства України. Таким чином, положення Конвенції матимуть пріоритет над національним законодавством України.
     
    Запроваджується пілотний проєкт «Електронна черга для перетину кордону».
     
    Такий комплексний сервіс передбачатиме:
    - забезпечення прогнозованого часу перетину кордону за рахунок електронної системи управління чергою;
    - облаштування зон очікування для усунення черги автотранспорту з автошляхів перед 
    пунктами пропуску;
    - формування системних джерел фінансування інфраструктури перетину кордону.
    Поки що пілотний проєкт буде поширюватися на вантажні автомобілі та вантажні перевезення. За підсумками проєкту та законодавчого врегулювання сервіс можна буде розповсюдити на всю територію України та інші категорії транспортних засобів. Концепцією проєкту "Електронна черга перетину кордону" передбачено 3 місяці на розгортання сервісу. За результатами випробувального терміну, до національного законодавства будуть імплементовані відповідні норми і система управління чергами розпочне своє функціонування.
     

    Завантажити документ.
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua