Друк

Інші матеріали

 • Торговельне регулювання в Україні: Як знизити витрати українських МСП для виходу на міжнародні ринки

  30.12.2016
  Безкоштовно

  Важливим інструментом визначення перешкод на шляху інтернаціоналізації бізнесу є аналіз сприйняття наявних бар’єрів підприємцями. Інструментом, що дає можливість здійснювати регулярний моніторинг та оцінку ділового клімату підприємцями, є ABCA — Annual Business Climate Assessment (Щорічна оцінка ділового клімату в Україні). Цей інструмент дозволяє виявляти бар'єри на шляху розвитку МСП та формувати перелік пріоритетних економічних, правових та регуляторних заходів (реформ) для покращення середовища ведення бізнесу в Україні. Застосування такого інструменту полягає в щорічному огляді перешкод ведення бізнесу в Україні, кількісному визначенні «ціни» дотримання регуляторних вимог для МСП та якісній оцінці того, наскільки запроваджені заходи влади дійсно покращили стан ділового середовища. Методика збору інформації для ABCA 2015 полягала в опитуванні керівників/власників малих та середніх підприємств, проведенні фокус-груп з представниками бізнесу, глибинних інтерв'ю з представниками центральних та місцевих органів влади та місцевого cамоврядування.

  За оцінками опитаних підприємців та експертів зменшення кількості дозвільних документів для експорту, спрощення процесу проходження митного очищення, в тому числі в частині впровадження попередніх рішень до прибуття товарів, автоматизація всього процесу оформлення експортних документів та запровадження системи «єдиного вікна» стимулюватимуть зростання експортних потоків. Такий клімат сприятиме зростанню транзиту товарів через територію України, інтеграції підприємств та окремих підприємців у міжнародні виробничі ланцюги та зниженню рівня корупції, що зробить процес експорту більш прозорим, передбачуваним та менш витратним.

  До того ж інформаційна підтримка у вигляді онлайн порталів з інформацією щодо потенційних партнерів та ринків, практичними порадами щодо фінансування та ведення зовнішньої торгівлі матиме вагоме значення для розвитку підприємництва.

  Сфери досліджень:  Бізнес - клімат
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua