Друк

Інші матеріали

 • Найкращою державною підтримкою для бізнесу буде дерегуляція та доступність інформації – результати опитування

  02.10.2015
  Безкоштовно

  wgitebook_report

  Спрощення звітності та створення інформаційного ресурсу для підприємців – таких кроків від держави передусім очікує український бізнес. Саме ці заходи назвали керівники підприємств, опитані Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, у відповідь на запитання про те, яка допомога від держави їм потрібна. Натомість прямої державної підтримки – кредитування, залучення до державно-приватного партнерства – потребує значно менше підприємств.

  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій опитав керівників 329 промислових підприємств із 10 регіонів України у другому кварталі 2015 року. Опитані підприємства представляють  різні галузі промисловості: важка промисловість, машинобудування, виробництво будівельних матеріалів, харчова промисловість, легка промисловість та інші.

  Говорячи про те, якої підтримки вони очікують від держави, 69% опитаних керівників підприємств повідомили, що їм потрібний онлайн-ресурс, де можна було б знайти інформацію про правила і умови ведення бізнесу та про зміни законодавства. 59% вважають, що підтримкою від держави буде зменшення кількості документів, необхідних для ведення підприємницької діяльності, а 43,6% – що їм допоможе переведення адміністративних послуг в електронний вигляд.

  Заходи прямої державної підтримки не є пріоритетними для промислового сектору. Так, державної допомоги у покритті ставок за кредитами очікують 36,4% підприємств, а залучення до державно-приватного партнерства – лише  10,1% підприємств. Крім цього, 34,5% опитаних повідомили, що для них державною допомогою буде спрощення доступу до державних закупівель для малих підприємств.

  Це свідчить про те, що бізнес потребує, насамперед, створення сприятливих загальних умов. Спрощення умов ведення бізнесу та надання доступу до потрібної інформації важливіше для підприємств, ніж спеціальні заходи із державної підтримки. Додаткова підтримка з боку держави стане актуальною для бізнесу лише тоді, коли будуть здійснені основні кроки для покращення ділового середовища. 

  Ці та інші результати опитування наведені у спеціальному звіті «Державна підтримка малого та середнього бізнесу». Звіт був опублікований у рамках програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) та представлений на парламентських слуханнях «Розвиток підприємництва в Україні та підтримка малого і середнього бізнесу», що відбулися 30 вересня 2015 року. 

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua