Друк

Субгрантингові проєкти

  • Адвокація підприємництва в місті: від навчання до системи

    28.12.2021

    Регіон реалізації проєкту: Вінницька область 

    Статус проєкту: завершений

    Термін реалізації: 16.08.2021 - 30.06.2022

    Мета: Створення умов для нового поштовху розвитку місцевого підприємництва шляхом проведення спільних заходів представників МСП та місцевої влади по визначенню основних засад та формуванню Програми розвитку підприємництва на період до 2025 року. 

    Додаткова інформація: сучасний економічний стан міста ускладнився. Крім глобальних причин, таких як обмеження бізнесової діяльності обумовлених пандемією, мають місце тенденції до скорочення діяльності основних містоутворюючих підприємств — ДТЕК Ладижинської ТЕС та підрозділів холдингу «Миронівський хлібопродукт». В загальному для міста — це часткове вивільнення працівників діючих промислових гігантів, а також стагнація значної частини малого бізнесу. 

    У зв’язку із закінченням в поточному році «Програми розвитку МСП у місті Ладижині на 2017–2021 рр.», виникає потреба в створенні нової програми розвитку підприємництва в місті як системного документа із взаємодії бізнесу і влади. 

    Завданнями даного проєкту є:  

    • створення умов для нового поштовху розвитку місцевого підприємництва шляхом визначення напрямів системної діяльності на основі тісної співпраці з владними структурами;  

    • визначення проблем, існуючих в місті для розвитку малого бізнесу;  

    • напрацювання напрямів роботи по вирішенню проблемних питань;  

    • налагодження продуктивної взаємодії влади та бізнесу шляхом спільної розробки основних параметрів та створення Програми розвитку МСП на період до 2025 р. 

    Через початок повномасштабної війни російської федерації проти України мету та завдання проєкту було змінено. 

    Змінена мета. Сприяння адаптації дітей переселенців на новому місці тимчасового проживання шляхом залучення до участі в заходах по розвитку дитячої творчості. 

    Додаткова інформація.Проведення 5 майстер-класів з розвитку дитячої творчості, а саме художньої, фотомайстерності, народних ремесел (розпис, вироби з натуральної і полімерної глини та ін.), настільних ігор (шашки, шахи). В процесі занять передбачаються «солодкі столи» для дітей. Повідомлення здійснюватиметься шляхом публікації на Інтернет-ресурсах, а також індивідуально в телефонному режимі згідно із реєстраційними списками. 

    Результати проєкту: 

    • Проведено освітній семінар «Реєстрація ФОП, системи оподаткування, облік та звітність». 

    • Організовано фокус-групу, де 15 підприємців у форматі дискусії змогли проговорити потреби та власне бачення розвитку малого та середнього бізнесу у місті. 

    • Проведено дводенну стратегічну сесію, в результаті якої визначено кілька напрямків майбутньої програми: колективна взаємодія підприємців міста, розвиток транспортної інфраструктури міста, участь в міжрегіональному бізнес-середовищі. 

    • Створення робочої групи, до якої в рівній кількості увійшли представники місцевої влади (начальник відділу економіки та керівник міського центру зайнятості), а також двоє ФОП.  Було проведено засідання робочої групи, під час якого було схвалено усі тези майбутньої програми. 

    • Організовано 7 творчих заходів для дітей у другій частині проєкту. 

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua