Мета:
Зробити організації громадянського суспільства більш спроможними адвокатувати реформи демократизації на регіональному та місцевому рівнях.
Завдання:
1. залучити ширше коло організацій громадянського суспільства до демократизації України, фокусуючись на організаціях за межами столиці; після 24.02.2022 р. особливий акцент зроблено на ролі ОГС у вирішенні проблем, пов’язаних з війною.
2. удосконалити спроможність громадських організацій комунікувати і взаємодіяти з громадянами та громадами; зокрема в рамках ініціатив, пов’язаних з війною;
3. посилити внутрішній контроль та керівництво, розвинути професійне управління неприбутковою організацією; після 24.02.2022 пріоритетним для нас є зміцнення інституційних та адаптивних спроможностей ОГС в умовах війни.
4. покращити регіональний та тематичний діалог щодо політики реформ між громадянським суспільством та відповідними зацікавленими сторонами шляхом надання громадянам України інформації про міжнародну допомогу Україні, протидію російській пропаганді та про тренди української економіки.
Очікувані результати:
1) Покращено регіональний та тематичний діалог щодо політики реформ між громадянським суспільством та відповідними зацікавленими сторонами (досягнуте читацьке охоплення 1 900 000 читачів (проєкти усіх грантистів, включно з медійними проєктами), видано 1500 регіональних публікацій, проведено 35 зустрічей зі стейкхолдерами).
2) Удосконалено спроможність громадських організацій комунікувати і взаємодіяти з громадянами та громадами (проведено 4 тренінги з комунікації, залучено 80 учасників, грантисти організували 20 заходів з обговорення політики реформ, до заходів залучено 400 учасників). Удосконалено інституційні та адаптивні спроможності ГО: проведено 3 тренінги з цієї тематики, залучено 120 учасників; організації-учасники розробили 8 операційних та стратегічних планів.
3) Посилено внутрішній контроль та керівництво, розвинуте професійне управління неприбутковою організацією (запроваджено 15 внутрішніх політик, проведено 4 тренінги з внутрішнього контролю та керівництва, залучено 80 учасників). Грантистами проєкту надано психологічну, юридичну допомогу та допомогу з працевлаштування 2400 внутрішньо переміщеним особам.
4) Покращено регіональний та тематичний діалог щодо політики реформ між громадянським суспільством та відповідними зацікавленими сторонами (досягнута аудиторія 2000 читачів, видано 100 регіональних публікацій, проведено 20 зустрічей зі стейкхолдерами). Посилено внутрішній контроль та керівництво, розвинуте професійне управління неприбутковою організацією (запроваджено 15 внутрішніх політик, проведено 4 тренінги з внутрішнього контролю та керівництва, залучено 80 учасників). Грантистами проєкту надано допомогу (психологічну та освітню) 1150 дітям.
5) До роботи грантистів залучено щонайменше 60 волонтерів, заснована як мінімум 2 волонтерські ініціативи.
6) На чотирьох інформаційних каналах проєкту у телеграмі опубліковано 1000 публікацій. Ось посилання на канали:
https://t.me/sanctions_a_enemy
Проміжні результати
Кількісні результати проєкту за перший рік діяльності:
Кількість наданих грантів: 30 громадських організацій - грантистів проєкту (28 з них вже завершили свої проєкти).
Регіональне охоплення проєктів грантистів: Чернігівська, Дніпропетровська, Луганська, Тернопільська, Вінницька, Житомирська, Одеська, Хмельницька, Донецька, Львівська, Рівненська, Херсонська області та місто Київ.
Кількість зустрічей із зацікавленими сторонами в рамках проєктів грантистів: 26.
Кількість публікацій грантистів у рамках ініціативи «Громадськість за демократизацію»: 1068 (сайти та соціальні мережі грантистів).
Кількість заходів, організованих у рамках проєкту: 18(8 тренінгів, 2 конференції, 8 онлайн-дискусій). Детальніше з тематикою подій можна ознайомитися в розділі ”Заходи”, а також ”Новини Інституту”.
Кількість учасників заходів, організованих у рамках проєкту: 641 (кількість учасників у ZOOM).
У результаті участі в тренінгу “Внутрішні політики та процедури” організації-учасники запровадили 42 внутрішні політики та процедури.
Грантистами проєкту проведено 28 заходів з політики обговорення реформ, де взяло участь 1177 людей.
На чотирьох телеграм-каналах проєкту опубліковано 456 публікацій.
Грантистами проєкту надано психологічну, юридичну та іншу допомогу 1478 ВПО.
Грантистами проєкту надано допомогу 812 дітям.
40 волонтерів залучено до проєктів грантистів.
Грантистами проєкту опубліковано 1068 матеріалів та забезпечене читацьке охоплення 1 855 369 людей.
Якісні результати проєкту:
Виконано дослідження ”Інструменти місцевої демократії в умовах пандемії COVID-19”, результати якого були презентовані під час дискусії ”Демократія ”на карантині”? Як спрацювали інструменти місцевої демократії”
Посилання на дослідження: http://www.ier.com.ua/ua/publications/reports?pid=6672
Посилання на дискусію: https://www.youtube.com/watch?v=vMnvDViH4eY
Результати дослідження:
Субгрантові конкурси:
Заходи:
13.12.2022 вебінар щодо конкурсу “Консолідуємося заради перемоги” (переглянути)
15.09.2022 тренінг з проєктного менеджменту (переглянути)
Матеріали:
”Регіони на карантині” № 27 (липень 2021 року) (переглянути)
”Регіони на карантині” № 26 (червень 2021 року) (переглянути)
”Регіони на карантині” № 25 (травень 2021 року) (переглянути)
”Регіони на карантині” № 24 (квітень 2021 року) (переглянути)
”Регіони на карантині” № 23 (березень 2021 року) (переглянути)
”Регіони на карантині” № 22 (лютий 2021 року) (переглянути)
”Регіони на карантині” № 20 (грудень 2020 року) (переглянути)
«Регіони на карантині» №19 (25 вересня - 8 жовтня) (переглянути)
Контакти:
Керівниця проєкту – Марія Нещерет, neshcheret@ier.kyiv.ua
Грантовий менеджер – Костянтин Михайличенко, mykhailychenko@ier.kyiv.ua
Асистент проєкту – Петушкова Ганна, petushkova@ier.kyiv.ua
Комунікаційна менеджерка – Олександра Карапуз, karapuz@ier.kyiv.ua