Друк

Наукові матеріали

 • 18.11.2004

  RASMU: Регіональна модель сільського господарства України

  (Код:27)

  Сільське господарство України, напевно, вже подолало найгірший період перехідного періоду і вже почало нарощувати виробництво в умовах більш менш стабільного економічного та інституційного середовища. Цей факт дозволяє більш-менш передбачати вплив зовнішніх факторів та політичних втручань у сільське господарство. В той же самий час аграрна політика України все більше використовує різноманітні інструменти для досягнення широкого спектру цілей, наприклад, для підтримання доходів виробників, для використання існуючих виробничих потужностей, для стабілізації цін, для продовольчої безпеки, розвитку переробної галузі або узгодження із вимогами СОТ. Вплив такого роду політики часто важко передбачити без допомоги моделі, яка може прорахувати вплив цієї політики.

  Розробка Регіональної моделі сільського господарства України (RASMU) надає можливість аналізувати широке коло існуючих та запланованих політичних заходів за допомогою спрощеної, але несуперечливої системи кількості та цін продукції. На даний момент RASMU охоплює 27 типів сировини та продуктів переробки, відносно яких здійснюється моделювання виробництва, споживання та торгівлі. Територіально області України агреговані в чотири репрезентативні регіони, які здійснюють торгівлю між собою та рештою світу. Для того, щоб полегшити аналіз політичних заходів спрямованих на певні області з певними характеристиками, таке регіональне розподілення можна легко змінити.

  Дана робота організована наступним чином: в Розділі 2 висвітлюються та обговорюються загальні риси RASMU, в Розділі 3 наводиться детальний опис змісту та математичної конструкції моделі. В Розділі 4 описуються параметри моделі та схему базового сценарію. В Розділі 5 наводиться приклад застосування моделі та в Розділі 6 дається перспектива подальшого удосконалення моделі.

  Автори:  Кун Арнім
Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua