Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2001

  • 23.12.2001

    Розвиток промислово орієнтованих малих та середніх підприємств в Україні у 2000 році: Результати опитування

    (Код:12)

    Малі та середні підприємства (МСП) відіграють важливу роль в економіках як розвинених країн, так і країн, що розвиваються. Останні дослідження підтверджують зростаюче значення сектору малих та середніх підприємств для світової економіки, хоча їх частки у ВВП і зайнятості різних країн відрізняються. Наприклад, вони забезпечують 50-53% ВВП у Великобританії, 50-54% - у Німеччині, 52-55% - у США, 57-60% - в Італії і 63-67% - у Франції (Семіколенова, 1999). Було виявлено, що у промисловості країн з низьким рівнем доходів частка малих і середніх підприємств у доданій вартості складають у середньому 31%, а у зайнятості - 46%. Ті ж самі показники для країн з високим рівнем доходів складають 31% і 24% (Бігз, Снодграс, 1995).

    Хоча розвиток малих та середніх підприємств у країнах з перехідною економікою привертає до себе багато уваги, Україна була поза фокусом таких досліджень протягом певного періоду часу. Ситуація змінилась у 1999-2000 роках коли організація "Менеджмент Системз Інтернешинал" (MCI) (Management Systems International, MSI) разом із Київським Міжнародним інститутом соціології, а також організація МФК провели кілька опитувань стосовно діяльності МСП. Ці дослідження концентрувались на вивченні змін регуляторного середовища, у якому працюють МСП (реєстрація підприємств, ліцензування, перевірки, оподаткування, втручання держави, і т.д.), а також на результатах їх діяльності. Вони покривали в основному ті сектори, які переважають у секторі МСП, а саме, торгівля, громадське харчування і послуги.

    Фокус нашого дослідження лежить в аналізі основних тенденцій, факторів і перешкод розвитку промислово орієнтованих малих та середніх українських підприємств. Під промислово орієнтованими підприємствами ми маємо на увазі підприємства, що залучені (хоча б частково) до виробництва і будівництва. Ми визначаємо малі та середні підприємства як підприємства із зайнятістю до 250 осіб. Фокусуючись на промислово орієнтованих компаніях, ми спробували заповнити інформаційну нішу стосовно цієї групи МСП, оскільки більшість досліджень розвитку МСП у країнах з перехідною економікою концентруються на фірмах, що працюють у сферах торгівлі і послуг.

    Ми розширили рамки нашого дослідження, розглядаючи такі аспекти як конкурентне середовище МСП, м’якість бюджетних обмежень (включаючи різні типи заборгованостей, державних замовлень і бартерних операцій), проблеми примушення виконання контрактів і захисту прав власності, а також зміни структури власності і процесів реструктуризації на підприємствах. Особлива увага приділяється питанню фінансування МСП. Наше дослідження базується на результатах опитування, що було проведене у трьох регіонах України восени 2000 року Інститутом економічних досліджень і політичних консультацій.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua