Друк

Спеціальні дослідження ЦДСС

  • 04.07.2024

    "Україна:лідерство бізнесу в післявоєнній відбудові" Короткий звіт за результатами опитування малого та середнього бізнесу

    У квітні та червні 2024 року фахівцями ІЕД за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) було проведено дослідження «Україна: лідерство бізнесу в післявоєнній відбудові», яке включало організацію двох опитувань малого та середнього бізнесу. До вашої уваги другий звіт за результатами опитування червня 2024 року.

    Мета дослідження «Україна: лідерство бізнесу в післявоєнній відбудові» - оцінити роль малого та середнього бізнесу у відбудові країни, оцінити конкретні потреби та проблеми МСП і сформувати політику для їхньої кращої інтеграції в зусилля з відновлення економіки, включаючи участь МСП у державних закупівлях та впровадження стандартів доброчесності.

    Малі та середні підприємства відіграють вирішальну роль в економічному ландшафті України і мають потенціал для формування економічного відновлення та зростання країни кількома способами:

    А. Зайнятість.Малі та середні підприємства є основним джерелом зайнятості, оскільки забезпечують роботою значну частину населення. Вони знижують безробіття і стимулюють економічну активність як у містах, так і в сільській місцевості.

    Б. Інновації та підприємництво. МСП часто є центрами інновацій та підприємництва. Вони виводять на ринок нові ідеї, сприяють конкуренції та стимулюють технологічний прогрес, що може позитивно вплинути на економічний розвиток.

    В. Місцева економіка. Малі та середні підприємства, як правило, глибоко вкорінені в місцевих громадах. Їхній успіх безпосередньо впливає на добробут цих громад, сприяючи місцевому розвитку та процвітанню.

    Г. Стійкість та адаптивність. МСП часто більш гнучкі та адаптивні до мінливих економічних умов, ніж великі корпорації. Їхня здатність розгортатися та реагувати на ринкові виклики може мати вирішальне значення під час економічної невизначеності.

    Д. Експорт та міжнародна торгівля. МСП часто займаються експортною діяльністю, допомагаючи диверсифікувати експортний портфель України та зменшити її залежність від обмеженої кількості товарів. Це може сприяти більш стабільній та стійкій економіці.

    Малі та середні підприємства є життєво важливим компонентом економічної структури України, і їхній добробут тісно пов'язаний із загальною економічною ситуацією в країні. Розуміння їхніх викликів, потреб та їхня участь у відновленні має вирішальне значення для формування обґрунтованої політики та ініціатив, спрямованих на зміцнення економічної стійкості та перспектив зростання України. Це підкреслює важливість проведення опитувань представників МСП для збору інформації.

    Опитування проведено за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). Погляди, висновки та рекомендації̈, представлені в дослідженні, належать авторам і можуть не збігатися з офіційною позицією СІРЕ або його співробітників.

    Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE) – це міжнародна організація, яка працює над зміцненням демократії та розбудовою конкурентних ринків у найскладніших умовах у світі. Співпрацюючи з місцевими партнерами та завтрашніми лідерами, CIPE просуває голос бізнесу у формуванні політики, сприяє розширенню можливостей та розвитку стійких та інклюзивних економік.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua