У цьому звіті представлені результати опитування українських промислових підприємств, яке було проведене Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій на початку 2015 року в рамках проекту «Ділова думка». Опитування українських промислових підприємств на початку 2015 року показує, що виробники оцінюють діловий клімат в країні та власну фінансово-економічну ситуацію гірше, ніж в попередньому кварталі. Найбільш гострими проблемами для підприємств є брак замовлень та брак обігових коштів. Значна частина промислових фірм також відчуває негативний вплив політичної ситуації в Україні. Підприємства не вважають, що їхнє становище та загальноекономічна ситуація зміняться протягом найближчого півріччя, однак очікують від Уряду конкретних кроків: податкових реформ та забезпечення рівних умов для всіх суб’єктів бізнесу. В опитуванні взяли участь 312 підприємств постійної панелі проекту «Ділова думка», що представляють різні регіони України та галузі промисловості.
Щорічні моніторингові дослідження ставлення представників ділових кіл до проблем та перспектив розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств свідчать, що ера багатовекторності минає — український бізнес впевнено обирає західний вектор економічної інтеграції на противагу російському.
ГОЛОВНЕ: Активність підприємств на зовнішніх ринках уповільнилася через погіршення кон’юнктури на світових ринках, фінансовий стан самих підприємств та несприятливий діловий клімат в країні.
Ми продовжуємо знайомити з результатами наших досліджень впливу кризи на економічну активність в країни. Рівень заробітної плати є важливим показником успішності роботи як окремого підприємства, так і економіки в цілому.
Щорічні моніторингові дослідження1 ставлення представників ділових кіл до проблем та перспективи розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств, свідчать, що в 2006 році погляди бізнесу на головні напрямки економічної інтеграції України у світову спільноту продовжували змінюватися.
Після здобутків 2005, в 2006 покращення ділового серердовища призупинилось.
Протягом року, що минув, предметом спеціальної уваги з боку влади був вектор зовнішньоекономічних відносин. Наші щорічні моніторингові дослідження1 ставлення представників ділових кіл до проблем та перспективи розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств, свідчать, що протягом 2005 р. погляди бізнесу на головні напрямки економічної інтеграції України у світову спільноту продовжуються змінюватися в тому ж руслі, що й в 2004р.: збільшується кількість прихильників західного вектору економічної співпраці. Український бізнес все більше і більше розуміє вигоди співпраці з партнерами із розвинених країн.
Співпраця влади та бізнесу на засадах прозорості, взаємної довіри та підтримки є одним із ключових факторів успіху в ефективному реформуванні національної економіки та забезпеченні переходу країни до стійкого економічного розвитку.
• Більшість промислових середніх підприємств (СрП) виникли внаслідок приватизації та скорочення зайнятості на колишніх державних великих підприємствах (ВП).
• На відміну від західних, українські СрП, головним чином, представлені акціонерними товариствами з потенціально високими проблемами корпоративного управління.