Сукупний щорічний економічний вплив від запровадження заходів із запобігання корупції становив близько 6% ВВП (або приблизно 6 млрд дол. США). Відбулося це завдяки зниженню втрат України у податковій сфері, зменшенню неефективних видатків на закупівлі, суттєвому скороченню потреби у підтримці Нафтогазу та розвитку відкритих даних. Такого висновку дійшли експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій у дослідженні «Україна проти корупції: Економічний фронт. Економічна оцінка антикорупційних заходів у 2014-2018 рр.»
Натисніть на зображення щоб його збільшити
Вимірювання масштабів корупції та адекватна оцінка ефективності антикорупційних заходів є викликом для експертів, політиків та суспільства. Однак без такого аналізу неможливо оцінити ступінь успішності антикорупційної стратегії та адекватно скоригувати зміст, час та механізми запровадження відповідних кроків.
У цій аналітичній доповіді ІЕД сфокусував свою увагу на реформах, які були спрямовані на збільшення прозорості й відкритості діяльності держави як інституту та підвищення ефективності державного управління. При цьому для аналізу було обрано обмежену кількість антикорупційних заходів, як вже дали економічний ефекти в тих сферах, де корупція традиційно вважалась візитною карткою України.
Результати дослідження в Україні було презентовано 12 липня 2018 року під час панельної дискусії «Боротьба з корупцією в Україні: як оцінити результат».
Ми отримали від наших українських та іноземних колег цілу низку коментарів, запитань та пропозицій щодо подальших досліджень цієї проблематики. Велика подяка тим, хто так чи інакше відреагував на нашу працю! Ви допомогли нам краще зрозуміти проблему та прийняти рішення продовжити її вивчення. Наша відповідь на основні коментарі: https://goo.gl/eAJdk8