Друк

Анонс

Вхід на сайт


Місячний економічний моніторинг

  • Місячний Економічний Моніторинг України №228

    17.01.2024
    Безкоштовно

    Резюме

     

    •            За оцінкою ІЕД темпи приросту реального ВВП сповільнились з 3,5% дпр у листопаді до 2,6% дпр в грудні. В результаті за нашими розрахунками реальний ВВП зріс на 4,9% у 2023 році.
    •            Споживання електроенергії зросло через настання холодів, дефіцит покривається імпортом та залученням аварійної допомоги.
    •            Український морський коридор працює ліпше, ніж «зернова угода» ‒ порти Одещини у 2023 році перевантажили на 15% більше вантажів, ніж у 2022 році.
    •            Страйк польських перевізників перешкоджає зовнішній торгівлі України.
    •            Дефіцит торгівлі товарами зменшився у листопаді на тлі активізації морського експорту та зниження імпорту через блокування частини автомобільних пунктів пропуску.
    •            Доходи Державного бюджету у 2023 році були підтримані надходженням міжнародної допомоги у формі грантів. Доходи від більшості податків були нижчими за планові.
    •            ЄС та США поки що не ухвалили рішення про надання допомоги Україні у 2024 році.
    •            Наприкінці 2023 року споживча інфляція залишилась на рівні 5,1% дпр незважаючи на певне ослаблення гривні
    •            Гривня ослабла в грудні на фоні рекордного за час війни попиту на готівкову валюту та сезонного зростання імпорту
    •            НБУ знизив облікову ставку до 15% річних у грудні, але може утриматись від значного зниження ставки у 2024 році

    Завантажити

    Випуск:  січень 2024 року
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua