Тема місяця: ЕКСПОРТ МОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ
У липні 2014 Російська Федерація заборонила експорт молока та молочних продуктів з України. З 2016 року заборону було поширено на весь аграрний експорт з України. Згідно з офіційною позицією Російської Федерації, це рішення було зумовлено впровадженням економічної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, що могло призвести до проблем з контролюванням країни походження товару. Однак з більшою ймовірністю це був ще один інструмент гібридної війни Російської Федерації проти України. Заборона мала суттєвий негативний вплив на українських експортерів молочної продукції, оскільки на ринок Російської Федерації припадало 55% експорту українських молочних продуктів у 2013 році. Відповідно скоротилося виробництво молочних продуктів, виробники не змогли перенаправити свої поставки. Як наслідок, у 2016 році виробники намагаються ввійти та конкурувати на нових ринках.
Політика:24 серпня Україна відзначила 25-ту річницю незалежності.
Реальний сектор: Реальний ВВП зріс лише на 0,8% дпр в першій половині 2016 року через обмеження Росією транзиту українських товарів та проблем із логістикою на Донбасі.
Енергетичний сектор:Україна стикається із викликами при підготовці до зимового періоду.
Сільське господарство:Валовий обсяг сільськогосподарського виробництва у липні збільшився на 1,1% дпр завдяки високому врожаю рослинних культур.
Зовнішній сектор: Сальдо рахунку поточних операцій у липні було у дефіциті на рівні 0,4 млрд дол. США порівняно зі збалансованим сальдо рахунку поточних операцій у липні 2015 року через вищий дефіцит торгівлі товарами.
Фіскальна політика: Уряд пропонує поліпшити податкове адміністрування.
Приватизація: Уряд навряд чи зможе виконати план приватизації на цей рік.
Соціальна політика: Триває верифікація соціальних виплат.
Ринок праці:Середня номінальна заробітна плата в липні зросла на 22,4% дпр завдяки збільшенню мінімальної заробітної плати, індексації та підвищенню окладів працівникам бюджетних секторів та державного управління.
Монетарна політика: ІСЦ впав на 0,3% дпм в серпні третій місяць поспіль.
Обмінний курс:Міжбанківський обмінний курс гривні зріс до понад 25 грн за дол. США у останній декаді серпня, що, ймовірно, відображало сезонне зростання імпорту та певне посилення очікувань щодо знецінення гривні.
Державний борг:За даними Міністерства фінансів державний борг у липні зменшився на 0,4% в порівнянні з червнем до 1 661 млрд грн в гривневому еквіваленті.