Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2016

  • Місячний Економічний Моніторинг України №8 (190)

    12.08.2016
    Безкоштовно

    MEMU.No8

    Тема місяця: ПВЗВТ

    У січні 2016 року почали діяти положення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Україною та ЄС, що є частиною Угоди про асоціацію, підписаної в червні 2014 року. Запровадження ПВЗВТ призвело до зниження ввізних мит в Україні для товарів ЄС. Водночас українські експортери вже раніше отримали лібералізований доступ до ринку ЄС завдяки автономним торговельним преференціям (АТП) з боку ЄС, які діяли протягом двох попередніх років. Цього року тарифний захист ринку ЄС для українських експортерів суттєво не змінився, оскільки відповідно до АТП для них вже раніше діяли ввізні мита та тарифні квоти в ЄС, передбачені в Угоді для першого року дії ПВЗВТ. Тому здобутки у 2016 році можна очікувати за рахунок використання раніше невикористаних можливостей (через низький попит в ЄС, невідповідність стандартам ЄС), а також завдяки зниженню нетарифних бар’єрів до ринку ЄС.

    Відповідно до результатів Опитування українських промислових підприємств, яке проводив Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у травні 2016 року, 30,8% промислових підприємств повідомили, що вони виграли внаслідок запровадження ПВЗВТ. 8,2% керівників підприємств відповіли, що здобутки від ПВЗВТ є для них суттєвими. Лише 10,1% компаній повідомили, що вони втратили від лібералізації торгівлі з ЄС. Решта компаній зазначили відсутність впливу ПВЗВТ на їхню діяльність. Найбільше виграли великі компанії.

     

    Політика: У липні подовжилося загострення бойових дій на Донбасі. Збройні сили України повідомили про сильні обстріли та важкі втрати.

    Реальний сектор: Промислове виробництво в червні скоротилось на 3,4% дпр через страйк на залізниці на окупованій території Донбасу, ефект статистичної бази та низький попит.

    Енергетичний сектор: Україна продовжує відчувати складнощі з постачанням вугілля.

    Транспорт: Україна просунулась в лібералізації повітряних сполучень.   

    Сільське господарство: Валове сільськогосподарське виробництво в липні зросло на 2,1% дпр завдяки високому врожаю рослинних культур.

    Зовнішній сектор: Рахунок поточних операцій у червні був у профіциті на рівні 0,2 млрд дол. США порівняно з дефіцитом у 0,3 млрд дол. США у червні 2015 року.

    Фіскальна політика: Темпи приросту доходів Зведеного бюджету сповільнились в липні передусім через падіння неподаткових надходжень.

    Соціальна політика: У червні зросла кількість домогосподарств, які звернулись за субсидіями з оплати житлово-комунальних послуг, через запроваджене та заплановане надалі підвищення тарифів на комунальні послуги.

    Ринок праці: Зростання реальної заробітної плати у червні пришвидшилося до 17,3% дпр завдяки сповільненню інфляції.

    Монетарна політика: Споживча інфляція прискорилась до 7,9% дпр у липні проти 6,9% дпр в червні.

    Обмінний курс: У липні вплив послаблення валютного контролю, найімовірніше, було нівельовано позитивною динамікою експортних надходжень.

    Державний борг: Протягом першої половини 2016 року державний борг зріс на 6,1% у гривневому еквіваленті або на 2,5% в еквіваленті дол. США

     

    Випуск:  №8 (190) серпень 2016
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua