Тема місяця: Порядок денний реформ - ФІСКАЛЬНА КОНСОЛІДАЦІЯ ЯК ОСНОВА СТІЙКОГО ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ
Політика: 27 листопада розпочала роботу нова Верховна Рада. П'ять проєвропейських партій, які перемогли на виборах 26 жовтня, створили коаліцію у складі конституційної більшості депутатів парламенту.
Реальний сектор: Реальний ВВП скоротився на 5,3% дпр в третьому кварталі 2014 року через суттєве падіння внутрішнього попиту.
Енергетичний сектор:На початку грудня Україна відчула значну нестачу електроенергії через такі фактори, як: дефіцит енергетичного вугілля на ТЕС, низький рівень води на ГЕС та ремонт на Запорізькій АЕС.
Сільське господарство: Врожай зернових, ймовірно, буде трохи вищим, ніж у близько 62 млн т минулого року (без врахування Криму та зони конфлікту на Сході).
Зовнішній сектор: Дефіцит фінансового рахунку та рахунку операцій з капіталом склав 2,8 млрд дол. США, що передусім було спричинено погашенням Нафтогазом єврооблігацій на суму 1,6 млрд дол.
Фіскальна політика: Уряд не зможе виконати оптимістичний план доходів Державного бюджету, що передбачає зростання доходів на 11% у 2014 році.
Соціальна політика: Уряд вирішив зупинити всі виплати жителям окупованих територій, включно із заробітними платами, пенсіями та соціальною допомогою.
Ринок праці:У жовтні 2014 року реальна заробітна плата зменшилася на 11,2% дпр у зв’язку з дефіцитом фінансових ресурсів в компаніях та заходами фіскальної консолідації на фоні зростаючої інфляції.
Монетарна політика:У листопаді споживча інфляція перевищила 20% дпр вперше з лютого 2009 року.
Обмінний курс: В листопаді НБУ припинив зусилля по утриманню курсу гривні на позначці 13 грн за дол. США, і в результаті гривня ослабла до 16 грн за дол. США.
Державний борг:У середині листопада – на початку грудня уряд отримав чергові два транші в рамках двох програм ЄС з надання Україні макрофінансової допомоги.