Тема місяця: газові домовленості - ЯК УКРАЇНА ПЕРЕЖИВЕ ЗИМУ?
Політика: 26 жовтня українці обрали нову Верховну Раду, в якій більшість місць отримали партії, які підтримують європейську інтеграцію України. Повинен бути сформований новий коаліційний уряд, який за очікуваннями, продовжить політику поточного уряду.
Реальний сектор: За оцінкою Держстату реальний ВВП скоротився на 5,1% дпр в третьому кварталі 2014 року.
Енергетичний сектор:Уряд продовжив заходи із заощадження енергоносіїв.
Сільське господарство: Український уряд та бізнес в Україні оптимістично оцінюють перспективи експорту молочної продукції на ринок ЄС вже з другої половини 2015 року.
Зовнішній сектор: Дефіцит рахунку поточних операцій у вересні збільшився до 0,6 млрд дол. США. Баланси торгівлі і товарами, і послугами були в дефіциті.
Фіскальна політика: Уряд не зможе забезпечити виконання плану бюджетних показників у 2014 році.
Соціальна політика: В листопаді уряд вирішив формально зупинити виплати пенсій жителям окупованих територій на Донбасі, хоча пенсії надалі будуть нараховувати.
Ринок праці: Середня заробітна плата у вересні зросла на 6,3% дпр в номінальному виразі завдяки вищій мінімальній заробітній платі, а також індексації заробітної плати на інфляцію.
Монетарна політика:У жовтні споживча інфляція сягнула 19,8% дпр, оскільки широке зростання цін, відчувалось для більшості груп товарів та послуг.
Обмінний курс: У жовтні більшість угод на міжбанківському ринку проводилась за курсом близьким до 13 грн за дол. США в результаті продажу НБУ іноземної валюти, неформальний тиск на банки, запровадження жорсткіших адміністративних обмежень на ринку.
Державний борг: Уряд майже завершив запланований на 2014 рік випуск ПДВ-облігацій.