Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2014

 • Місячний Економічний Моніторинг України №10 (168)

  13.10.2014
  Безкоштовно

  Тема місяця: Впровадження ПВЗВТ - ЗАТРИМКА У ВПРОВАДЖЕННІ ПВЗВТ: ТАКТИЧНИЙ ВИГРАШ ЧИ ПОРАЗКА?

  Політика: Незважаючи на протокол домовленостей від 5 вересня між представниками України, Росії, донецьких та луганських бойовиків, а також ОБСЄ, проросійські бойовики продовжували атакувати українські війська на багатьох ділянках.

  Реальний сектор: Обсяги промислового виробництва у серпні значно скоротились (на 21,4% дпр) передусім через військовий конфлікт на Донбасі.

  Енергетичний сектор:Україна проводить тристоронні газові переговори з Росією та ЄС. Водночас кінцеве рішення щодо ціни на газ, погашення боргу та транзиту газу все ще потрібно шукати.

  Сільське господарство: Вищий врожай зернових, ймовірно, сприятиме зростанню експорту. Водночас Україна вже повністю використала квоту, надану ЄС для безмитного імпорту пшениці і пшеничного борошна, а також кукурудзи.

  Зовнішній сектор: Платіжний баланс був збалансований у серпні через профіцит торгівлі товарами та запозичення державного сектору.

  Фіскальна політика: Доходи Державного бюджету у вересні скоротились на 7,2% дпр. В результаті уряд був змушений знизити фінансування незахищених статей видатків. В цілому, уряду буде надзвичайно важко виконати бюджетні показники цього року.

  Соціальна політика: За попереднім планом уряду соціальні стандарти у 2015 році буде підвищено менше, ніж очікуваний рівень інфляції. В результаті купівельна спроможність багатьох домогосподарств скоротиться надалі.

  Ринок праці: У серпні 2014 року реальна заробітна плата зменшилася на 12,7% дпр через військовий конфлікт на Сході, загальний економічний спад, високий фіскальний тиск та пришвидшення інфляції.

  Монетарна політика:У вересні ціни зросли на майже всі групи товарів та послуг на 2-5% дпм. Це було результатом швидкої передачі коливань обмінного курсу гривні, що почались у серпні.

  Обмінний курс: У вересні обмінний курс гривні залишався нестабільними і коливався в проміжку 12-15 грн за дол. США, незважаючи на продаж НБУ іноземної валюти на аукціонах, запровадження жорсткіших адміністративних обмежень на ринку та прямий тиск на банки.

  Державний борг: У вересні Україна отримала перший транш шістнадцятирічного кредиту від Світового банку на суму 500 млн дол. США в рамкахПершої позики на політику розвитку.

  Випуск:  №10 (168) жовтень 2014
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua