Тема місяця: Зміни до бюджету - ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ ПРО БЮДЖЕТ ТА ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ: ЧИ ПОЛІПШИТЬСЯ СИТУАЦІЯ?
Політика: Дострокові парламентські вибори очікуються в жовтні оскільки правляча коаліція формально припинила існування у Верховній Раді.
Реальний сектор: За попередньою оцінкою Держстату реальний ВВП впав на 4,7% дпр у другому кварталі 2014 року. Це, найвірогідніше, відображало падіння інвестицій та сповільнення приросту споживання.
Енергетичний сектор:Щоб компенсувати відсутність імпорту російського газу, український уряд вживає заходи із заміщення імпорту газу та зменшення його споживання.
Сільське господарство: Експорт зернових сягнув 32,2 млн т у 2013/2014 маркетинговому році, а урожай зернових ймовірно знову перевищить 60 млн т в 2014 році.
Приватизація. 17 липня Уряд затвердив перелік пакетів акцій 164 компаній, приватизація яких має відбутись у 2014 році.
Зовнішній сектор: Дефіцит рахунку поточних операцій склав 0,4 млрд дол. США в червні, незважаючи на низький дефіцит торгівлі товарами через виплати доходів за інвестиціями та низький експорт послуг.
Фіскальна політика: Валові бюджетні доходи (до відшкодування ПДВ) в липні були нижчими за планові на 6,6% або 16,2 млрд грн.
Соціальна політика: Верховна Рада затвердила зміни до законодавства, що передбачають більш прямий контроль уряду та, зокрема, Міністерства соціальної політики, над фондами соціального страхування.
Ринок праці: Рецесія економіки України продовжує негативно впливати на показники заробітної плату: у червні 2014 року заробітна плата виросла на 6,0% дпрв номінальному виразі, але скоротилась на 5,6% дпр в реальному виразі.
Монетарна політика:Зростання ІСЦ сповільнилось до найнижчого рівня за шість місяців (0,4% липень до червня) через сезонні фактори, низький споживчий попит та кілька місяців стабільного обмінного курсу.
Обмінний курс:В липні обмінний курс гривні був стабільним більшу частину місяця. Гривня ослабилась до долара США в кінці липня через політичну нестабільність
Державний борг:Міністерство фінансів здійснило випуск ПДВ-облігацій на суму 5,7 млрд грн для погашення попередньої заборгованості з відшкодування ПДВ.