Тема місяця: Угода про асоціацію - ЕКОНОМІЧНА СКЛАДОВА УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ: СТИМУЛ ДЛЯ РЕФОРМ
Політика: 27 червня лідери України, Європейського союзу (ЄС) та 28 країн-членів ЄС підписали основну частину довгоочікуваної Угоди про асоціацію (УА) між Україною та ЄС.
Реальний сектор: Темпи зниження обсягів промислового виробництва у травні сповільнились до 2,1% дпр передусім через ефект статистичної бази.
Енергетичний сектор:З 1 липня уряд підвищив тарифи на опалення та водопостачання до економічно обґрунтованого рівня і одночасно скасував компенсації з державного бюджету комунальним підприємствам.
Сільське господарство: Росія призупинила імпорт декількох українських продуктів харчування.
Зовнішній сектор: Дефіцит торгівлі товарами був низьким на рівні 0,2 млрд дол. США, тоді як експорт послуг впав до рівня ненабагато вищого, ніж у 2009 році, що сформувало дуже низький профіцит торгівлі послугами.
Фіскальна політика: За оперативними даними Державного казначейства доходи Державного бюджету в червні скоротились на 7,9% дпр.
Соціальна політика:Зростання наявного доходу в першому кварталі 2014 року сповільнилось до 3,6% дпр в номінальному виразі та 1,9% дпр в реальному виразі.
Ринок праці: В травні середня заробітна плата в Україні (не враховуючи Крим) зросла на 5,0% дпр в номінальному виразі, але зменшилася на 5,4% дпр в реальному виразі.
Монетарна політика:монетарні умови були відносно сприятливими для здорових банків, але міжбанківський ринок надалі був фрагментованим.
Обмінний курс:В червні міжбанківський обмінний курс гривні стабілізувався на рівні 11,6-11,9 грн за дол. США без прямого втручання НБУ.
Державний борг:Нові внутрішні та зовнішні запозичення дозволили уряду обслуговувати борг вчасно.