Тема місяця: Війна в Донбасі - ГРОМАДЯНСЬКА ВІЙНА ЧИ РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ?
Політика: 25 травня Петра Порошенка було обрано Президентом України. За 23 роки незалежності України він став першим кандидатом в Президенти, який отримав більшість голосів виборців у всіх регіонах.
Реальний сектор: Реальний ВВП знизився на 1,1% дпр в першому кварталі 2014 року. Інвестиції впали через високу політичну та економічну невизначеність.
Енергетичний сектор: Нафтогаз сплатив лише частину боргу Газпрому через відсутність згоди щодо обсягу решти боргу.
Сільське господарство: Експорт зернових за оцінками досягне 32 млн т у 2013/2014 маркетинговому році, що на 28% більше, ніж попереднього року.
Зовнішній сектор: Баланс рахунку поточних операцій (за виключенням АР Крим) мав позитивне сальдо у 0,2 млрд дол. США. Профіцит пояснювався падінням імпорту товарів.
Фіскальна політика: За оперативними даними Державного казначейства доходи Державного бюджету зросли на 11,2% дпр в січні-травні через збільшення трансферту прибутків НБУ до бюджету.
Соціальна політика: В липні уряд почне сплачувати спеціальну субсидію домогосподарствам з доходом на одного члена сім’ї, нижчим за прожитковий мінімум, щоб компенсувати підвищення в тарифах на житлово-комунальні послуги.
Ринок праці: В квітні середня заробітна плата в Україні (не враховуючи АР Крим) зросла на 5,5% дпр в номінальному виразі, але зменшилася на 1,3% дпр в реальному виразі.
Монетарна політика: В травні споживча інфляція повернулась до рівня вищого за 10%, а саме 10,9% вперше з 2011 року.
Обмінний курс: В травні волатильність курсу гривні зменшилась, а міжбанківський курс гривні залишався в проміжку 11,4-11,8 грн за дол. США.
Державний борг: Україна отримала перші транші позик від МВФ, ЄС та Світового банку.