Тема місяця: Угода стенд-бай - БІЛЬШЕ РЕФОРМ, БІЛЬШЕ ПІДТРИМКИ – ВИЩА СТАБІЛЬНІСТЬ
Політика: У квітні мали місце ескалація конфлікту з Росією та протистояння на Східній Україні. Перспективи розвитку ситуації в Донецькій та Луганській областях, ймовірно, є негативними, оскільки всі спроби вирішити конфлікт шляхом переговорів, в тому числі на міжнародному рівні, завершилися провалом.
Реальний сектор: Обсяги випуску у переробній промисловості скоротились на 8,1% дпр через низький внутрішній і зовнішній попит.
Енергетичний сектор:У квітні посилилась конфронтація між Нафтогазом із Газпромом. Так, Нафтогаз не сплачував за отриманий газ в квітні через відсутність згоди щодо рівня ціни.
Сільське господарство: Загальні очікування щодо розвитку сільського господарства цього маркетингового року залишаються доволі оптимістичними завдяки сприятливим погодним умовам.
Зовнішній сектор: Дефіцит рахунку поточних операцій у березні скоротився до 0,2 млрд дол. США внаслідок зменшення товарного імпорту.
Фіскальна політика: Оскільки уряд не отримав зовнішнє фінансування, яке очікували, видатки Державного бюджету (загальний фонд) досягнули лише 90,2% від плану.
Соціальна політика:Уряд досі не ухвалив цьогорічний бюджет Пенсійного фонду.
Ринок праці: У березні приріст середньої заробітної плати становив 5,8% дпр.
Монетарна політика:Споживча інфляція зросла до 6,9% дпр в квітні по мірі того, як відчувався вплив девальвації гривні на рівень споживчих цін.
Обмінний курс:В квітні гривня надалі слабнула у відповідь на політичну нестабільність, а НБУ зобов’язався перед МВФ зберігати гнучкість курсу.
Державний борг: Зовнішня фінансова допомога очікується в травні.