Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2014

 • Місячний Економічний Моніторинг України №5 (163)

  12.05.2014
  Безкоштовно

  Тема місяця: Угода стенд-бай - БІЛЬШЕ РЕФОРМ, БІЛЬШЕ ПІДТРИМКИ – ВИЩА СТАБІЛЬНІСТЬ

  Політика: У квітні мали місце ескалація конфлікту з Росією та протистояння на Східній Україні. Перспективи розвитку ситуації в Донецькій та Луганській областях, ймовірно, є негативними, оскільки всі спроби вирішити конфлікт шляхом переговорів, в тому числі на міжнародному рівні, завершилися провалом.

  Реальний сектор: Обсяги випуску у переробній промисловості скоротились на 8,1% дпр через низький внутрішній і зовнішній попит.

  Енергетичний сектор:У квітні посилилась конфронтація між Нафтогазом із Газпромом. Так, Нафтогаз не сплачував за отриманий газ в квітні через відсутність згоди щодо рівня ціни.

  Сільське господарство: Загальні очікування щодо розвитку сільського господарства цього маркетингового року залишаються доволі оптимістичними завдяки сприятливим погодним умовам.

  Зовнішній сектор: Дефіцит рахунку поточних операцій у березні скоротився до 0,2 млрд дол. США внаслідок зменшення товарного імпорту.

  Фіскальна політика: Оскільки уряд не отримав зовнішнє фінансування, яке очікували, видатки Державного бюджету (загальний фонд) досягнули лише 90,2% від плану.

  Соціальна політика:Уряд досі не ухвалив цьогорічний бюджет Пенсійного фонду.

  Ринок праці: У березні приріст середньої заробітної плати становив 5,8% дпр.

  Монетарна політика:Споживча інфляція зросла до 6,9% дпр в квітні по мірі того, як відчувався вплив девальвації гривні на рівень споживчих цін.

  Обмінний курс:В квітні гривня надалі слабнула у відповідь на політичну нестабільність, а НБУ зобов’язався перед МВФ зберігати гнучкість курсу.

  Державний борг: Зовнішня фінансова допомога очікується в травні.

  Випуск:  №5 (163) травень 2014
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua