Тема місяця: Бюджет 2014 р. - Чи є шанси на виживання?
Політика: 28 січня Прем'єр-міністр Микола Азаров, який очолював уряд України протягом майже чотирьох років, пішов у відставку. Це сталося після загострення політичної кризи, що триває з листопада. Відповідно до Конституції, наслідком відставки прем'єра стала відставка всього уряду.
Реальний сектор: За оперативною оцінкою Держстату реальний ВВП не змінився у 2014 році.
Енергетичний сектор: Нафтогаз знову не заплатив за газ російському Газпрому, ймовірно, через проблеми з ліквідністю.
Транспорт: Кабінет Міністрів затвердив Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку легкового автомобілебудування на період до 2020 року
Сільське господарство: Державна підтримка сільського господарства зросте у 2014 році, але її ефективність залишається під питанням.
Приватизація:Виконанні плану приватизації на 2014 рік буде справжнім викликом для уряду.
Зовнішній сектор: Профіцит рахунків фінансових операцій та операцій з капіталом розширився до 3,3 млрд дол. США в грудні, оскільки уряд залучив 3 млрд дол. США у формі єврооблігацій в Росії, а надходження ПІІ зросли до 0,6 млрд дол. США.
Фіскальна політика: уряд відклав проведення бюджетної консолідації, що ще більше посилює ризики щодо фіскальної стійкості.
Соціальна політика: Прожитковий мінімум і відповідно мінімальну пенсію та мінімальну заробітну плату буде підвищено на 8,1% в середньому у 2014 році.
Ринок праці: Регіональні відмінності в розмірі оплати праці залишились високими у 2013 році: лише п’ять регіонів сплачували заробітну плату на рівні, вищому за середній по економіці.
Монетарна політика: Споживча інфляція була, як повідомлялось, на рівні 0,5% дпр в січні.
Фінансові ринки: Міжбанківський обмінний курс ослабився з 8,20-8,30 грн за дол. США в на початку року до понад 8,50 грн за дол. США в кінці січня.