Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2013

 • Місячний Економічний Моніторинг України №9 (155)

  11.09.2013

  Тема місяця: Утилізаційний податок - УТИЛІЗАЦІЙНИЙ ПОДАТОК: ПОТРІБНІ ЗМІНИ

  Політика: Запроваджені Росією торгові бар'єри для українського імпорту, ймовірно, покликані спонукати Україну відмовитися від підписання Угоди про асоціацію (УА) з ЄС.

  Реальний сектор: Реальний ВВП знизився на 1,3% дпр у другому кварталі 2013 року через падіння інвестицій. Реальне кінцеве приватне споживання та чистий експорт зробили додатній внесок до економічного зростання.

  Енергетичний сектор: В січні-серпні Україна змогла скоротити споживання газу на 8,6% дпр через зменшення промислового виробництва, а також певне поліпшення енергоефективності промисловості.

  Сільське господарство: Очікується рекордний врожай зернових цього року. Водночас прибутковість виробників, ймовірно, буде поганою через надто низькі ціни та внутрішньому та міжнародному ринках.

  Зовнішній сектор: Баланс фінансового та капітального рахунку знову став додатнім, оскільки несподівано ПІІ досягли 0,9 млрд дол. США і портфельні інвестиції в акціонерний капітал стрімко зросли до 0,35 млрд дол. США.

  Фіскальна політика: Нижчі за заплановані бюджетні доходи і державні запозичення призвели до низького виконання бюджетних видатків. Тому уряд може постати перед необхідністю секвеструвати бюджет восени.

  Приватизація. Фонд державного майна України навряд чи забезпечить виконання запланованих приватизаційних надходжень у 2013 році.

  Соціальна політика: Кількість сімей, які звернулись за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скоротилась на 3,0% дпр в перші сім місяців 2013 року.

  Ринок праці: Слабкий економічний стан переробної промисловості призвів до зміни структури зайнятості на підприємствах галузі.

  Монетарна політика: Такі фундаментальні фактори, як повільніше зростання заробітної плати, стабільні світові ціни на сировинні товари та сповільнення попиту сприяли низькій інфляції в серпні. Споживча інфляція знизилась до -0,4% дпр.

  Фінансові ринки: Попит на готівкову іноземну валюту несуттєво збільшився в серпні: чистий попит становив 0,14 млрд дол. США. 

  Випуск:  №9 (155) вересень 2013
Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua