Друк

Анонс

Вхід на сайт


Місячний економічний моніторинг

  • Місячний Економічний Моніторинг України №5 (199)

    23.05.2017

    Тема місяця: Реформа митниці

    Міністерство фінансів ініціювало реформу митниці в Україні з намірами забезпечити більшу прозорість та передбачуваність. Модель реформи та зміни митних процедур зараз гаряче обговорюють Міністерство фінансів та представники парламенту і громадських організацій. Реформу обіцяють впровадити до кінця 2017 року.

    Опитування експортерів та імпортерів, яке провів Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, підтверджує нагальність реформи митниці, оскільки чинне митне регулювання шкодить зростанню торгівлі.1 Лише 13% опитаних експортерів та імпортерів вважають роботу митних органів ефективною, тоді як 43% компаній стверджують, що необхідна радикальна реформа митниці. Імпортери частіше, ніж експортери, вважають важливими суттєві зміни. Проблеми з митними процедурами також виглядають більшими для малих підприємств.

    Політика: У квітні Міжнародний суд ООН прийняв рішення про необхідність впровадити запобіжні заходи для захисту прав українців та кримських татар в окупованій Росією Автономній Республіці Крим.

    Реальний сектор:Блокада торгівлі із Східним Донбасом, територію якого контролюють підтримані Росією сепаратисти, призвела до зниження промислового виробництва.

    Енергетичний сектор: Компанії Україна та ЄС зроблять спільну оцінку можливостей співпраці у використанні та розвитку газотранспортної системи України.

    Сільське господарство: У першому кварталі 2017 року сільськогосподарське виробництво скоротилося на 0,8% дпр.

    Зовнішній сектор:Дефіцит поточного рахунку сягнув 0,8 млрд дол. США в березні, оскільки піврічна виплата відсотків за реструктурованими державними єврооблігаціями призвела до зростання чистих виплат інвестиційних доходів закордон.

    Фіскальна політика: У квітні Україна конфіскувала активи на суму 1,3 млрд дол. США, які було раніше вкрадено колишнім президентом Віктором Януковичем та його прибічниками.

    Соціальна політика: Обіцяна урядом пенсійна реформа повинна призвести до збільшення ефективного виходу на пенсію за рахунок збільшення обов’язкової тривалості робочого стажу та впровадження стимулів для пізнішого виходу на пенсію.

    Ринок праці: Середня заробітна плата у березні зросла на 37,2% дпр у номінальному та на 18,7% дпр у реальному виразі завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати.

    Монетарна політика: Споживча інфляція сповільнилась до 12,2% дпр в квітні, що відображало високу статистичну базу.

    Обмінний курс:Міжбанківський валютний ринок залишався спокійним у квітні.

    Державний борг:Внутрішній державний борг продовжив зростати через випуски ОВДП та рекапіталізацію державних банків.

    Випуск:  №5 (199), травень 2017 року
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua