Ми очікуємо переглянути оцінку зростання реального ВВП у 2016 році до 1-1,5%. Це відображає зміни, пов’язані із оприлюдненням даних про ВВП у 2015 році, та вплив нещодавніх коливань обмінного курсу на внутрішній попит. Політична нестабільність лишається фактором ризику для прогнозу. Хоча політичні протистояння в помірному обсязі закладені в базовий сценарій прогнозу, довгострокова політична криза може бути шкідливішою через негативний вплив на настрої, відтягування реформ та провали у співпраці з міжнародними донорами.
Разом з тим, обмінний курс стабілізувався в березні, а негайний вплив знецінення гривні на споживчі ціни видається помірним. Інфляцію також стримували низькі ціни на сировинні товари та перебої експорту харчових товарів. Підвищення вартості імпорту надалі впливатиме на інфляцію у наступні місяці, але загальний вплив курсу на споживчі ціни може бути меншим, ніж очікувалось. Це може спонукати нас зменшити прогноз інфляції.
Ми не очікуємо значних змін нашого прогнозу на 2017 рік. Економіка, за оцінкою, повернеться до зростання через помірне зростання зовнішнього попиту, певне покращення споживчих та інвестиційних очікувань, стабільний фінансовий сектор та відкладений інвестиційний попит. Реальний ВВП за прогнозом зросте на 3,2%.