Початок 2016 року характеризується тенденцією до зниження цін на сировинні товари, що створює додатковий тиск на український експорт. Падіння цін на імпортовану нафту та природний газ не компенсує втрати номінального експорту, що призводить до більших, ніж ми раніше очікували, коливань обмінного курсу. Попит на іноземну валюту також зріс через високі бюджетні видатки в кінці 2015 року, а також внаслідок збільшення девальваційних очікувань у зв’язку із обвалом на світових фондових ринках та затримкою в програмі МВФ.
Однак МВФ, найвірогідніше, надасть наступний транш позики протягом наступних кількох місяців, а ліквідність валютного ринку за оцінкою зросте навесні. Це повинно знизити мінливість обмінного курсу. Фіскальна позиція уряду залишається порівняно сильною. Ми очікуємо, що уряд продовжить впроваджувати реформи, що сприятиме отриманню допомоги від міжнародних донорів. В цілому, реальний ВВП за оцінкою зросте на 1,7% у 2016 році.
Відновлення у 2017 році ґрунтуватиметься на збільшенні зовнішнього та внутрішнього попиту. Реальна валова додана вартість за оцінкою зросте в усіх секторах, окрім сільського господарства. Стабільніша економічна та політична ситуація, а також подальші реформи сприятимуть поліпшенню інвестиційного клімату. В результаті реальний ВВП за прогнозом зросте на 3,2%.