У 2013 році очікується поліпшення ситуації в світі, що уможливить зростання реального ВВП в Україні на 1,3%, незважаючи на сповільнення внутрішнього попиту.
Макроекономічний прогноз України включає прогноз Інституту щодо ВВП та його компонентів, доходів населення та безробіття, фіскальних індикаторів, платіжного балансу, інфляції, обмінного курсу на поточний та наступний роки. Випускається 12 випусків на рік. Квартальні випуски (в січні, квітні, липні та жовтні) містять нові та переглянуті прогнозні оцінки, в той час як в місячних випусках ми зосереджуємо увагу на нещодавніх тенденціях та зазначаємо напрямок можливого перегляду прогнозу у квартальних випусках.
Доступний на умовах передплати.
Архіви:
У 2013 році очікується поліпшення ситуації в світі, що уможливить зростання реального ВВП в Україні на 1,3%, незважаючи на сповільнення внутрішнього попиту.
Українська економіка зустріне новий рік з двома основними викликами: тиск на обмінний курс та недостатні доходи бюджету.
За оперативною оцінкою Держстату реальний ВВП скоротився на 1,3% дпр в третьому кварталі 2012 року, що означає зростання реального ВВП на 1,1% дпр протягом дев’яти місяців цього року.
В цілому, за оцінкою реальний ВВП зросте на 1,3% у 2012 році. Більше сповільнення в інших країнах, особливо криза в ЄС, а також внутрішня політична невизначеність є основними ризиками прогнозу.
Хоча економічна активність в другому півріччі може бути нижчою, ніж очікувалось, ми, найімовірніше, залишимо нашу оцінку зростання реального ВВП близькою до 1,9% у 2012 році через високі показники зростання реального ВВП у першому півріччі.
В цілому, зростання реального ВВП, за оцінкою, сповільниться до 1,9% у 2012 році. Високі ризики щодо зниження цього прогнозу насамперед пов’язані із кризою в ЄС та подальшим сповільненням інших країн. Крім того, політична нестабільність, пов’язана із парламентськими виборами в жовтні, може зашкодити інвестиціям.
Інститут погіршить оцінку зростання реального ВВП з поточного рівня у 2,9%. Економічне зростання у 2013 році, ймовірно, буде повільнішим за поточний прогноз внаслідок подальших проблем в ЄС та високої плати за ризик по зовнішніх позиках.
За нашими очікуваннями економіка майже не зростатиме в другому кварталі, тоді як помірне відновлення відбудеться в липні-грудні. Ухвалене парламентом підвищення соціальних видатків навряд чи значно вплине на прогноз зростання реального ВВП.
Держстат переглянув квартальні оцінки реального ВВП у 2011 році, що були основою для нашого нещодавнього прогнозу. Зростання реального ВВП, більш за все, пришвидшиться у 2013 році, але залишиться помірним (близько 4%).