Друк

Анонс

Вхід на сайт


Ділова думка: промисловість

 • Щоквартальна оцінка ділового клімату (1 квартал, 2018)

  16.07.2018
  Безкоштовно

  2018_1_Dilova_dumka_monitoring

  Оптимістичні виробничі плани та очікування щодо покращення фінансово-економічної ситуації на підприємстві в наступні півроку свідчать про пожвавлення ділової активності в 2018 році.

  Загальні показники ділового клімату та кон’юнктури. Значення Агрегованого показника перспектив промисловості зросло з -0,15 у IV-му кварталі до 0,01 у I-му кварталі. Оцінка менеджерами фінансово-економічної ситуації на підприємстві у I-му кварталі порівняно до IV-го погіршилась. Оцінка менеджерами ділового середовища у I-му кварталі порівняно до IV-го покращилась, але значення відповідного індексу залишається від’ємним. Частка менеджерів, що вважають регуляторний клімат перешкодою зростанню виробництва, порівняно з минулим кварталом, збільшилась до 42,3% з 32,1%. Індекс очікуваних змін фінансово-економічної ситуації підприємств покращився його значення зросло з 0,23 у IV-му кварталі  до 0,37 у I-му кварталі. Індекс очікуваних змін ділового середовища продовжує зростання, його значення збільшилось з 0,13 у IV-му кварталі  до 0,27 у I-му кварталі.

  2015-2018_Ділова_думка_2Виробництво. За оцінками керівників підприємств, у І-му кварталі темпи зростання виробництва зменшилися: значення індексу змін виробництва зменшилось з 0,15 у IV-му кварталі  до -0,02. Протягом наступних трьох місяців керівники підприємств прогнозують суттєве збільшення темпів зростання виробництва.

  Попит. Уповільнення виробництва спричинено скороченням внутрішнього попиту, індекс змін внутрішнього попиту зменшився з 0,11 до -0,08. В ІІ-му кварталі менеджери очікують пожвавлення внутрішнього попиту та зростання кількості нових замовлень.

  Зайнятість та ринок праці. У І-му кварталі спостерігається продовження тенденції до зменшення рівня зайнятості на підприємствах. Значення індексу змін зайнятості становить -0,18. В ІІ-му кварталі керівники підприємств очікують сповільнення зростання цін як на сировину та матеріали, так і на готову продукцію.

  Вибірка. Панель з 300 підприємств обробної промисловості використовується для моніторингу оцінок та очікувань керівників підприємств щодо змін ділового середовища загалом та показників роботи підприємств. Структура вибірки відображає структуру панелі.

  За більш детальною інформацією про характеристики вибірки, структуру анкети, методологію обрахунку індексів та за повними даними дослідження звертайтесь до Оксани Кузяків kuziakiv@ier.kiev.ua 

   

   

   

  Щоб скачати звіт - тисність на прикріплений файл.

  Автори:  Кузяків Оксана, Яцишина Вероніка
  Сфери досліджень:  Бізнес - клімат
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua