Друк

Анонс

Вхід на сайт


Огляд засідань комітетів СОТ

 • Огляд засідань комітетів СОТ. Комітет з питань санітарних та фіто-санітарних заходів. Випуск №8

  18.11.2014
  Безкоштовно

  З 15 по 17 жовтня 2014 року відбулось засідання Комітету СОТ з питань СФЗ.

  Учасники засідання отримали інформацію від Росії щодо низки питань, які стосуються безпеки харчових продуктів та добробуту тварин і рослин, а також заслухали скарги на деякі російські санітарні і фіто-санітарні заходи (СФЗ). Крім Росії в засіданні брали участь Перу, Японія, ЄС, США, Індія, Україна, Республіка Корея, Китай, Південна Африка, Австралія і Туреччина.

  В цілому, на засіданні обговорювались питання безпеки свинини, яловичини, рису, фруктів і овочів, в тому числі манго, риби і морепродуктів, в тому числі сома, рослинних масел і «нових продуктів»(обговорюються на Комітеті з 2006 року).

  Країни-члени СОТ також обговорили питання підвищення ефективності роботи Комітету і сприяння спрощенню торговельних процедур в час, коли посилюються нетарифні торговельні бар'єри. Комітет СОТ з питань СФЗ позитивно відзначив недавню угоду країн-членів СОТ, досягнуту на попередньому засіданні в липні, стосовно нової процедури, яка допоможе їм залагоджувати розбіжності по СФЗ, використовуючи голову Комітету в якості посередника.

  Неофіційні зустрічі щодо запропонованого робочого визначення приватних стандартів СФЗ виявились безрезультатними. Дискусії будуть продовжені на наступній зустрічі в березні 2015 року, про що повідомила голова Комітету СОТ з питань СФЗ Ліліан Бвалія з Замбії.

  Комітет, до складу якого входять представники усіх 160 держав-членів СОТ, слідкує за тим, як країни застосовують Угоду СОТ про СФЗ, в якій йдеться про безпеку харчових продуктів, а також добробут тварин і рослин, і обговорює питання, пов'язані з цими правилами і з заходами окремих країн.

  Додаткову інформацію можна знайти в Системі управління інформацією СФЗ (SPS Information Management System) http://spsims.wto.org/.

  Наступне засідання Комітету з питань СФЗ попередньо заплановано на тиждень, який починається 24 березня 2015 року.

  Випуск:  №8 жовтень 2014
Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua