Друк

Аналітичні записки

 • 11.07.2019

  Порівняння прогресу виконання Угоди про асоціацію України, Молдови та Грузії щодо технічних бар'єрів в торгівлі

  (Код:fg_02)

  У березні 2019 року ми розпочали серію щомісячних фокус-груп із ключових аспектів Угод про асоціацію та ПВЗВТ між ЄС та Грузією, Молдовою та Україною. Фокус-групи проводяться в кожній із трьох столиць із низкою представників зацікавлених сторін (уряд, бізнес, громадянське суспільство тощо) на основі стандартизованого набору запитань. Фокус-групи організовують та модерують партнери проекту в трьох столицях: Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у Києві, Expert-Grup у Кишиневі та Reformatics у Тбілісі.

  Мета фокус-груп – отримати свіжі погляди на те, як на практиці впроваджуються Угоди про асоціацію та ПВЗВТ. Висновки фокус-груп сприятимуть виробленню рекомендацій урядовцям у трьох столицях та інституціях ЄС.

  Хоча думки окремих учасників є конфіденційними, загальні звіти, що підсумовують обговорення, ми оприлюднюємо.

  На фокус-групі № 2 розглядалася тема «Технічні бар'єри в торгівлі», що є офіційною назвою для нормативних актів та стандартів, які регулюють безпечність промислової продукції. На рівні ЄС законодавство складається з великої кількості директив, які в багатьох випадках впроваджуються за допомогою технічних стандартів, що їх приймають організації зі стандартизації ЄС - CEN, CENELEC і ETSI, які тісно співпрацюють із Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) в Женеві.

  Кількість учасників цієї фокус-групи: 15-19 людей, серед яких представники державних органів, бізнес-асоціацій та приватного бізнесу.

  Автори:  Мовчан Вероніка, Емерсон Майкл, Гумене Вадім, Ґоґоберідзе Лалі
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua