Друк

Аналітичні записки

 • 26.07.2019

  Порівняння прогресу виконання Угоди про асоціацію України, Молдови та Грузії щодо санітарних та фітосанітарних заходів

  (Код:fg_03)

  У березні 2019 року ми розпочали серію щомісячних фокус-груп із ключових аспектів Угод про асоціацію та ПВЗВТ між ЄС та Грузією, Молдовою та Україною. Фокус-групи проводяться в кожній із трьох столиць із низкою представників зацікавлених сторін (уряд, бізнес, громадянське суспільство тощо) на основі стандартизованого набору запитань. Фокус-групи організовують та модерують партнери проекту в трьох столицях: Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у Києві, Expert-Grup у Кишиневі та Reformatics у Тбілісі.

  Мета фокус-груп – отримати свіжі погляди на те, як на практиці впроваджуються Угоди про асоціацію та ПВЗВТ. Висновки фокус-груп сприятимуть виробленню рекомендацій урядовцям у трьох столицях та інституціях ЄС.

  Хоча думки окремих учасників є конфіденційними, загальні звіти, що підсумовують обговорення, ми оприлюднюємо.

  На фокус-групі № 3 розглядалася тема «Санітарні та фітосанітарні заходи» (СФЗ), що є офіційною назвою правил безпечності харчових продуктів і продуктів сільського господарства. На рівні ЄС законодавство дуже велике - близько 300 регламентів та директив. Три країни, що підписали Угоди про асоціацію та ПВЗВТ з ЄС, зобов'язалися прийняти ці регламенти протягом кількох років відповідно до затвердженого розкладу.

  Засідання Фокус-групи № 3 відбулися в травні 2019 року. Кількість учасників коливалася від 13 до 21 людей. Серед них були представники міністерств і відомств, асоціації виробників сільськогосподарської та харчової промисловості, а також торговельні асоціації.

  Учасникам було надано загальну анкету із запрошенням представити резюме в письмовій формі, яке було отримано в більшості випадків.

  Спільну для всіх трьох країн анкету учасники отримали до проведення фокус-групи. Нам вдалося зібрати більшість із цих анкет із відповідями учасників у письмовій формі.

  Автори:  Мовчан Вероніка, Ґоґоберідзе Лалі, Гумене Вадім, Емерсон Майкл
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua