Друк

Анонс

Вхід на сайт


Аналітичні записки

  • 19.10.2017

    Поштові відправлення та особистий імпорт: реалії в Україні та міжнародна практика

    (Код:2017_2)

    Громадяни України можуть отримувати з-за кородону посилки з товарами (крім підакцизних) без сплати митних платежів, якщо сума товару не перевищує 150 євро. Однак існують схеми подрібнення товарних партій, які ввозяться в Україну, до розмірів, що не підпадають під оподаткування. Після подріблення, такі товари пересилають у міжнародних поштових та експрес-відправленнях. При цьому, формальними отримувачами товарів є громадяни, які можуть і не мати стосунку до цих товарних партій.

    З одного боку, громадяни вільні у своєму виборі магазинів та товарів. З іншого боку, пільгові умови ввезення товарів саме для особистих потреб використовуються для імпорту товарів з метою подальшого перепродажу. Таким чином, конкуренція стає недобросовісною, а ринок товарів наповнюється сірим імпортом. Держава при цьому не отримує податкових надходжень і не може захистити легальний бізнес. 

    Відтак, виникає необхідність розробити та запровадити комплекс заходів із попередження та унеможливлення масового зловживання громадянами безподатковим ввезенням товарів в Україну через поштові відправленя із дотриманням балансу інтересів держави, громадян та бізнесу. Такі заходи позитивно впливатимуть на виведення української економіки з тіні. Адже наразі, за попередніми розрахунками Мінекономрозвитку, у І кварталі 2017 року рівень тіньової економіки склав 37% від офіційного ВВП.

    Ми вважаємо, що цю проблему може вирішити запровадження принципу відстежуваності походження товарів: від імпортера до кінцевого споживача. Також можуть бути запроваджені кількісні обмеження щодо частоти використання митної пільги однією фізичною особою. Це ті принципи, які можна запозичити з міжанродного досвіду. 

    Сфери досліджень:  Міжнародна економіка
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua