Друк

Анонс

Вхід на сайт


Аналітичні записки

 • 27.05.2013

  Міжнародний досвід надання медичної допомоги вразливим групам пацієнтів: Приклад Великобританії

  (Код:HC2_2013)

  Резюме

  У 2011 році український уряд розпочав реформу системи охорони здоров’я, покликану поліпшити доступність та якість надання медичної допомоги в країні. Нова система базуватиметься на наданні медичної допомоги сімейними лікарями на первинному рівні. Зараз реформи не вирішують проблем з надання медичної допомоги вразливим групам пацієнтів, як-то, хворим на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, рак тощо, незважаючи на те, що це питання має важливе значення для України через високу частку населення, що страждає на ці захворювання. Для проведення змін в наданні медичної допомоги цим групам в Україні необхідний аналіз міжнародного досвіду.

  Ця аналітична записка узагальнює досвід Великобританії з надання медичної допомоги цим та іншим важливим групам пацієнтів. Такий досвід може бути слушним для України, оскільки в британській системі охорони здоров’я лікар загальної практики є першою контактною особою для більшості пацієнтів та першим надавачем медичної допомоги. Такий підхід було прийнято в якості нової моделі для України. До того ж британська система охорони здоров’я майже повністю фінансується з державного бюджету, що справедливо й для України.

  Досвід Великобританії показує, що сімейні лікарі в Україні можуть відповідати за встановлення діагнозу та призначення лікування пацієнтам, які хворіють на хвороби, що є темою цього дослідження. З цією метою сімейні лікарі потребують можливість робити аналізи, необхідні для профілактики та діагностики таких хвороб як туберкульоз, ВІЛ/СНІД, діабет. Досвід також показує, що вигідно створювати амбулаторії сімейних лікарів, де працювали б кілька лікарів разом з медсестрами. Водночас необхідна тісна співпраця сімейних лікарів та вузьких спеціалістів, оскільки часто виникає необхідність в створенні спеціалізованої медичної бригади для надання необхідної та кваліфікованої допомоги пацієнтам.

  Аналітичну записку було підготовлено в рамках проекту «Незалежний аналіз ходу реформування сектору охорони здоров‘я України», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

  Автори:  Бетлій Олександра, Kim Harper
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua