Друк

Анонс

Вхід на сайт


Аналітичні записки

 • 16.06.2012

  Шкідлива допомога

  (Код:PB_IER_02_2012)

  Втрати від неефективного надання державної допомоги в Україні вимірюються мільярдами гривень. Більше того, непрозорі принципи виділення державної допомоги спотворюють конкуренцію, що негативно впливає на інвестиційний клімат.   

  Українські правила надання державної допомоги не є чіткими. Немає законодавства, яке в прозорий спосіб визначало б умови надання державної допомоги, і установ, що відповідають за інвентаризацію та контроль за наданням цієї допомоги. Не існує звітності про надану допомогу окремо від бюджетної звітності, що суперечить принципам відкритості державних фінансів.

  Нині є плани уряду щодо реформування системи державної допомоги. Впровадження кроків з виконання Концепції з реформування державної допомоги, а саме ухвалення закону, інвентаризація державної допомоги, що вже надається, визначення повноважень органів влади щодо контролю і моніторингу надання допомоги, сприятиме збільшенню ефективності системи. Зокрема державна допомога суб’єктам господарювання зможе сприяти розвитку економіки з мінімальним негативним впливом на конкуренцію.

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua