Друк

Архів 2012

 • 13.11.2012

  Регулювання цін на лікарські засоби в країнах ЄС

  (Код:PB_IER_07_2012)

  Міжнародний досвід свідчить про важливість регулювання цін на лікарські засоби передусім через нагальну необхідність забезпечити доступність ліків для населення. Разом з тим, не існує єдиного підходу до такого регулювання. Водночас можна визначити основні підходи до регулювання, як-то визначення фіксованих або базових цін, регулювання прибутку. Крім того, ряд країн запроваджує ціноутворення на основі ефективності лікарських засобів. Часто країни використовують більше, ніж один метод регулювання.

  В Україні регулювання цін на лікарські засоби є також надзвичайно важливим з огляду як на проблеми із станом здоров’я населення, так і низький рівень доходів багатьох громадян і недостатній рівень конкуренції на фармацевтичному ринку. Так, у 2012 році урядом було ініційовано пілотний проект щодо встановлення референтних цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Найвірогідніше, що уряд і надалі впроваджуватиме регулювання цін на ряд лікарських засобів. Тому вивчення досвіду країн ЄС є надзвичайно важливим.


  Аналітичну записку підготовлено в рамках проекту
  «Незалежний аналіз ходу реформування сектору охорони здоров‘я України», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua