Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2012

  • 29.07.2012

    Реформа ринку електроенергії в Україні

    (Код::PB_IER_06_2012)

    Аналітичний огляд оснований на консультативній роботі №6 «Реформа ринку електроенергії в Україні», підготовленій в рамках проекту «Економічні аспекти Європейської інтеграції України крізь призму виконання пріоритетів ПДА: експертний аналіз, рекомендації та публічна дискусія», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження». Проект здійснюється у співпраці з Громадською експертною радою при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

     

    Структурні реформи, проведені в Україні в другій половині 90-х років (створення Національної комісії регулювання електроенергетики України (НКРЕ), відокремлення виробництва, передачі, розподілу та постачання електроенергії[1]), дозволили збудувати оптовий ринок електроенергії (ОРЕ) за моделлю «єдиного пулу», що сприяло поліпшенню роботи галузі і вирішенню проблеми неплатежів та бартеризації розрахунків.

    Зараз в Україні генеруючі компанії виробляють електроенергію[2] і продають її ДП «Енергоринок», який надалі продає її розподільчим компаніям (обленерго і незалежним постачальникам). Далі обленерго та незалежні постачальники розподіляють електроенергію між роздрібними та великими промисловими споживачами. Обленерго постачають електроенергію за регульованим тарифом, їхня частка ринку ОРЕ - 85%. Незалежні постачальники (це, в основному, промислові підприємства, які купують електроенергію для своїх потреб, або компанії-посередники, які купують електроенергію на оптовому ринку і перепродають її великим споживачам) постачають електроенергію за нерегульованим тарифом. Обсяги електроенергії, якою вони торгують, незначні і становлять близько 10% від загального обсягу.[3]

    _______________________

    [1] Постанова КМУ «Про забезпечення роботи оптового ринку електричної енергії України» від 19.02.96.

    [2] Різна природа джерел електроенергії спричиняє їх різне використання для потреб енергоринку. Так, атомні електростанції використовуються виключно для базової загрузки, тоді як ТЕС часто використовують для покриття пікового попиту.

    [3] http://www.er.gov.ua/doc.php?f=2562

    Автори:  Коссе Ірина
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua