Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2011

  • 14.12.2011

    Європеїзація авіапростору України: переваги і проблеми, пов’язані з підписанням Угоди про Спільний авіаційний простір

    (Код:IER_PB_01_2011)

    З грудня 2007 року Україна веде переговори про приєднання до Угоди про Спільний авіаційний простір. Спільний авіаційний простір (САП) – це об’єднання 36 країн (країни ЄС, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн, Швейцарія, 6 країн Західних Балкан та Марокко), які надають взаємний вільний доступ на ринки авіаційної галузі. Якщо Україна приєднається до цієї угоди, то країни-члени САП зможуть без перешкод літати як до України, так і всередині неї, тобто на внутрішніх маршрутах. Так само і українські перевізники отримають доступ до прибуткових маршрутів в напрямку і всередині ЄС.

    Внаслідок такого «відкриття неба» на авіаційному ринку України з’являться нові компанії, а оскільки угода передбачає також дотримання високих стандартів ЄС стосовно безпеки польотів і сервісного рівня, то для українських пасажирів це буде справжня революція сервісу та доступності. Посилення конкуренції між авіаперевізниками призведе до зниження цін на квитки, розшириться географія маршрутів, вітчизняні авіакомпанії будуть змушені модернізувати свій парк повітряних суден. Зміни чекають також на українські аеропорти. Якщо більше людей почнуть користуватися повітряним транспортом, буде необхідно будувати нові та сучасні термінали. У регіональних аеропортів з’явиться «друге дихання», тому що вони стануть привабливими для бюджетних («low-cost») авіакомпаній. А щоб привабити ці бюджетні авіакомпанії, аеропортам буде потрібно будувати інфраструктуру: зручні засоби сполучення з містом, сервісні послуги для пасажирів.


    Аналітичний огляд підготовлено в рамках проекту «Економічні аспекти Європейської інтеграції України крізь призму виконання пріоритетів ПДА: експертний аналіз, рекомендації та публічна дискусія», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження». Проект здійснюється у співпраці з Громадською експертною радою при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

    Автори:  Коссе Ірина
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua