Друк

Анонс

Вхід на сайт


Консультативні роботи

 • 13.03.2019

  Реформа первинної ланки охорони здоров’я: що думають медичні працівники?

  (Код:3_3_2019)

  Цей короткий звіт аналізує ключові зміни на первинній ланці системи охорони здоров’я у 2018 році: автономізація закладів, приписна кампанія та перехід на фінансування з Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Увагу приділено передусім визначенню проблемних або відкритих питань у впровадженні медичної реформи на первинному рівні, а не представленню успішних випадків. Питання протоколів, доступних ліків, вакцинації, закупівель лікарських засобів залишилося поза увагою цього дослідження.

  Важливим питанням нашого дослідження є аналіз ролі місцевих органів влади у впровадженні реформи, зокрема наявність місцевих стимулів у сфері охорони здоров’я. У рамках реформи на місцеву владу покладено ухвалення важливих рішень. Від них також очікується виділення фінансування як медичних закладів загалом, так і додаткових стимулів для роботи медиків.

  Звіт ґрунтується на аналізі законодавства, даних НСЗУ та Міністерства охорони здоров’я (МОЗ), а також на результатах регіональних соціологічних досліджень, які проводили кілька організацій (Благодійний фонд «СВОЇ», Миколаївський місцевий благодійний фонд «Вихід», Інститут аналітики та адвокації, Асоціація політичних наук) у рамках програми «Просування реформ в регіони» у 2018 році. У звіті наводиться аналіз онлайн опитування лікарів первинної ланки.

  У наступному Розділі зроблено стислий екскурс в історію медичної реформи. У Розділі 3 ми коротко окреслюємо методологію дослідження, а у Розділі 4 – очікування медиків від реформи. Подальші кілька Розділів присвячені висвітленню думки зацікавлених осіб у питаннях автономізації закладів, приписної кампанії та переходу на фінансування з НСЗУ. Оскільки питання оплати праці є надзвичайно важливими, ми детальніше зупинились на них у Розділі 8.

  Ця робота написана в рамках проекту «Просування реформ в регіони», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейською правдою» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

  Переглянути матеріали круглого столу, на якому презентували звіт: https://bit.ly/2Nnl0iv 

  Щоб скачати звіт, тисніть на прикріплений файл внизу

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua