Цей короткий звіт аналізує ключові зміни на первинній ланці системи охорони здоров’я у 2018 році: автономізація закладів, приписна кампанія та перехід на фінансування з Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Увагу приділено передусім визначенню проблемних або відкритих питань у впровадженні медичної реформи на первинному рівні, а не представленню успішних випадків. Питання протоколів, доступних ліків, вакцинації, закупівель лікарських засобів залишилося поза увагою цього дослідження.
Важливим питанням нашого дослідження є аналіз ролі місцевих органів влади у впровадженні реформи, зокрема наявність місцевих стимулів у сфері охорони здоров’я. У рамках реформи на місцеву владу покладено ухвалення важливих рішень. Від них також очікується виділення фінансування як медичних закладів загалом, так і додаткових стимулів для роботи медиків.
Звіт ґрунтується на аналізі законодавства, даних НСЗУ та Міністерства охорони здоров’я (МОЗ), а також на результатах регіональних соціологічних досліджень, які проводили кілька організацій (Благодійний фонд «СВОЇ», Миколаївський місцевий благодійний фонд «Вихід», Інститут аналітики та адвокації, Асоціація політичних наук) у рамках програми «Просування реформ в регіони» у 2018 році. У звіті наводиться аналіз онлайн опитування лікарів первинної ланки.
У наступному Розділі зроблено стислий екскурс в історію медичної реформи. У Розділі 3 ми коротко окреслюємо методологію дослідження, а у Розділі 4 – очікування медиків від реформи. Подальші кілька Розділів присвячені висвітленню думки зацікавлених осіб у питаннях автономізації закладів, приписної кампанії та переходу на фінансування з НСЗУ. Оскільки питання оплати праці є надзвичайно важливими, ми детальніше зупинились на них у Розділі 8.
Ця робота написана в рамках проекту «Просування реформ в регіони», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейською правдою» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».
Переглянути матеріали круглого столу, на якому презентували звіт: https://bit.ly/2Nnl0iv
Щоб скачати звіт, тисніть на прикріплений файл внизу