Друк

Вхід на сайт


Консультативні роботи

 • 14.12.2016

  Держава та тютюнопаління: чи ефективна заборона викладки тютюнових виробів в місцях продажу

  (Код:1)

  Україна сьогодні за багатьма показниками, які характеризують стан здоров’я суспільства, на жаль відстає від розвинутих країн. Вирішення цих та пов’язаних з ними проблем неможливо без масштабних системних реформ системи охорони здоров’я  та продуманої політики розвитку культури здорового способу життя, яка передбачає відмову від шкідливих для здоров’я звичок.

  Остання теза повною мірою стосується й тютюнопаління, яке сьогодні досить поширено в Україні. Регулювання ринку тютюнових виробів є одним із завдань держави, оскільки їх регулярне споживання негативно впливає на здоров’я споживачів з усіма відповідними наслідками.

  При цьому одразу зазначимо, що виробництво та реалізація тютюнових виробів є легальним видом виробничо-комерційної діяльності. Водночас, ця сфера економіки, що несе ризики для життя та здоров’я людей, вже досить жорстко регулюється на міжнародному (ВООЗ) та національному рівні.

  Зважаючи на соціальну значимість проблеми поліпшення охорони суспільного здоров’я останнім часом в світі та Україні з’являється дедалі більше ініціатив, які передбачають серед іншого як удосконалення чинної системи регулювання ринку тютюнових виробів, так і запровадження різного роду додаткових обмежень.

  Редактор: Ігор Бураковський, доктор економічних наук, професор, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua