Друк

Вхід на сайт


Консультативні роботи

 • 24.10.2016

  Як поєднати конкурентну політику та розвиток МСП в Україні

  (Код:1)

  Конкурента політика в Україні переживає нелегкі часи. Реформи відбулися як в антимонопольному законодавстві, так і в самому Антимонопольному комітеті України (далі – АМКУ). Тим не менше, комплексна та цілісна конкурентна стратегія так і не була напрацьована, як і не відбулося нарощування потенціалу установ та органів влади, які повинні бути задіяні у формуванні та реалізації конкурентної політики, за винятком власне АМКУ.

  Відсутність політичної стратегії щодо конкуренції, а також відсутність узгодженості між політикою у сфері МСП та конкурентною політикою може призвести до критичної неефективності ринкової системи. Необґрунтовано низький бар'єр для входження на ринок для самозайнятих підприємців та мікропідприємств у поєднанні з бар’єрами для зростання та захистом великих компаній, що працюють на ринку, знищують мотивацію до інновацій, створюють клас приречених малодохідних мікропідприємств і сприяють економічній стагнації.

  Крім того, нехтування дотриманням антимонопольного законодавства в секторі МСП сприяє появі антиконкурентних структур та динаміці, яка ще більше стримує розвиток інноваційного підприємництва.

  Ця робота містить низку рекомендацій, які сприятимуть тому, щоб вирватися з цього замкненого кола і натомість скористатися перевагою, яку несуть можливості для синергії між політикою у сфері МСП та конкурентною політикою в Україні.

  Звіт було підготовлено за фінансової підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу  

  Дивіться відео презентації звіту тут


   

  Автори:  Джуччі Рікардо, Кнут Александер, Пліва Олександр, Красовська Ольга
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua