Друк

Анонс

Вхід на сайт


Консультативні роботи

 • 24.10.2001

  Реструктуризація ринку телефонного зв’язку в Україні

  (Код:Q10)

  У 2001 році через викуп акцій у приватних власників було націоналізовано Утел. Зроблено це з метою інтеграції оператора міжнародного телефонного зв'язку в державну монополію Укртелеком та подальшої приватизації монополії як єдиного цілого. Проте, так і не було досягнуто консенсусу стосовно ролі приватизації та конкуренції на різних ринках телефонного зв'язку (місцевого, міжміського та міжнародного).

  При обгрунтуванні необхідності приватизації Укртелекому основними аргументами виступають отримання приватизаційних надходжень та залучення приватного інвестора. Проте основною метою, яку необхідно переслідувати, має бути надання споживачам якісних телефонних послуг за найнижчими цінами.

  На користь створення монополії висуваються декілька аргументів: вища динамічна ефективність інтегрованої монополії завдяки її більш високому інвестиційному потенціалу, захист національного виробника та проблема національної безпеки. Дана робота демонструє, що ці аргументи є недостатньо обгрунтованими. Приватна монополія ніколи не може бути так само ефективною як компанія, що працює в умовах конкуренції, особливо якщо не існує жодного регуляторного тиску чи тиску з боку потенційної конкуренції. Крім того, інтегрована монополія може успішно протидіяти входженню на ринок нових операторів та зменшувати конкуренцію не тільки на ринках, які мають характеристики природньої монополії (послуги місцевого зв'язку), але й на ринках, де потенційно можлива конкуренція (послуги міжміського та міжнародного зв'язку).

  Сфери досліджень:  Реальний сектор
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua