Друк

Анонс

Вхід на сайт


Консультативні роботи

  • 24.06.2001

    Розвиток організаційних форм підприємств в НДР (Німецькій Демократичній Республіці) та нових Федеральних землях Німеччини

    (Код:O23)

    Сільське господарство НДР вважалося в колишній РЕВ (Раді Економічної Взаємодопомоги) дуже продуктивним і було взірцем для багатьох інших країн. Проте порівняльний аналіз продуктивності в різних країнах є завжди дуже проблематичним. Різниця в продуктивності може пояснюватися цілою низкою факторів, як наприклад, кліматичні умови, якість грунтів, економічні вихідні умови та форми господарювання, які знаходять своє втілення в різноманітних формах організації підприємств. Тому порівняльний аналіз продуктивності сільськогосподарського виробництва в землях колишньої НДР до, впродовж та після розділу Німеччини являє собою виняткову можливість пояснити можливі розбіжності в продуктивності.

    В разі, якщо продуктивність до та після розділу Німеччини в землях колишньої НДР була однаково високою або навіть відносно вищою ніж в землях ФРН, то різницю в продуктивності в НДР можна буде пояснити не дією природних факторів, а наслідками застосування різних форм організації ведення господарства в НДР та ФРН. Такий порівняльний аналіз наведено в Таблиці 1 до поділу Німеччини (з 1936 до 1938 року), для 1951, 1961 років та для періоду з 1986 по 1989 роки. Щодо довоєнного періоду, картина зовсім зрозуміла. Витрати на добрива в землях майбутньої НДР були вищими ніж в землях майбутньої ФРН. Передусім, рівень застосування важливих азотних добрив був ще дуже незначним. Проте врожайність за усіма важливими сільськогосподарськими культурами в землях НДР була майже однаковою або навіть вищою ніж в землях ФРН. З цього можна зробити висновок про те, що агрокліматичні умови в землях НДР, щонайменше, не є значно гіршими аніж в землях ФРН.

    Очевидно, в ФРН в 50-тих та 60-тих роках вдалося значно скоріше підняти продуктивність сільськогосподарського виробництва. Цей факт можна пояснити цілою низкою причин, як наприклад, поганий стан матеріально-технічного забезпечення сільського господарства, індикатором чого є незначні витрати на добрива. Перед усім, також колективізація сільського господарства в кінці 50-тих, на початку 60-тих років принесла з собою багато проблем та спричинила низьку продуктивність.

    Автори:  Штріве Людвіг
    Сфери досліджень:  Реальний сектор
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua