Друк

Анонс

Вхід на сайт


Консультативні роботи

 • 24.03.2001

  Подолання інфляції в Україні: спільне завдання для Національного банку та Уряду

  (Код:О15)

  Починаючи з грудня 2000 відбуваються значні за обсягом знищення грошей, що дозволяє зробити висновок про новий курс Національного банку щодо грошової політики. В разі якщо жорстка грошова політика буде продовжуватися, то в цьому році можна очікувати значного зменшення темпів інфляції та уповільнення реальної ревальвації гривні. Таким чином, можна тільки вітати новий курс грошової політики.

  Для того, щоб бути в змозі проводити новий курс в життя, Національний банк має бути здатним стерилізувати очікуване створення грошової маси, яке виникає внаслідок чистих придбань банком доларів США. В цій роботі зроблено висновок про те, що Національний банк на сьогодні лише за певних умов матиме в своєму розпорядженні відповідний інструментарій для проведення стерилізацій протягом року в необхідних обсягах. Тому потрібно вжити заходи, які зроблять можливим застосування необхідних інструментів.

  Головна наша рекомендація полягає у відродження ринку облігацій державної позики (ПОВДП), які знаходяться у власності Національного банку. Для цього необхідна взаємодія Уряду та Національного банку; вони обидва в 2001 році несуть відповідальність за проведення грошової політики, орієнтованої на стабільність.

  Автори:  Тіссен Ульріх, Джуччі Рікардо
  Сфери досліджень:  Макроекономіка
Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua