Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2013

  • 29.03.2013

    Вплив змін обмінного курсу на імпорт капітальних та високотехнологічних товарів: кількісна оцінка

    (Код:PP_01_2013)

    Існують вагомі економічні причини для переходу до гнучкішої валютної політики України. У сучасних умовах подібні зміни, скоріш за все, включатимуть знецінення гривні, що, в свою чергу, вплине на інші економічні показники. А саме, посадовці занепокоєні впливом на імпорт капітальних та високотехнологічних товарів, які грають важливу роль для інвестицій і, таким чином, роблять свій вклад в модернізацію застарілих основних фондів українських підприємств.

    Для оцінки кількісного впливу знецінення гривні на ці категорії імпорту ми використовуємо простий інструмент симулювання торгівлі. Ми моделюємо ефект від знецінення гривні на 10%, що ми вважаємо фундаментально виправданою, на попит на імпорт капітальних та високотехнологічних товарів. 

    Результати нашої оцінки можна підсумувати в наступній таблиці:

     

    Категорія імпорту

    Зниження імпорту, %

    % загального імпорту

    Капітальні товари

    13,1 – 17,3

    1,5 – 2,0

    Високотехнологічні товари

    9,0

    0,4

    Дві категорії товарів

    12,5 – 16,1

    1,7 – 2,2


    Використовуючи дані за 2011 рік, ми отримали зниження імпорту відповідних категорій на 13-17% (для капітальних товарів), 9% (високотехнологічні товари) та 15-20% (комбінований вплив). Виражене як частка загального товарного імпорту, таке зниження складає 0,4-2,2%. Однак наші оцінки базуються на ряді сильних припущень, наприклад, що зміни обмінного курсу повністю і негайно відображаються в змінах внутрішніх цін, що навряд чи відбувається на практиці, і тому наші результати можна вважати «найгіршим» сценарієм. 

    Які уроки можуть винести політики з нашого аналізу? Наш кількісний аналіз показує, що прямі негативні наслідки 10%-ної девальвації гривні на імпорт капітальних та високотехнологічних товарів є помітними, але їх не слід переоцінювати. Більш того, деякі позитивні ефекти більш гнучкого обмінного валютного курсу на попит на інвестиційні товари, наприклад, зменшення процентних ставок/витрат на залучення фінансування, стабільніше економічне середовище, скоріш за все, переважать подібні недоліки, особливо в середньостроковому та довгостроковому періодах.

    Автори:  Кравчук Віталій, Мовчан Вероніка, Robert Kirchner, Jörg Radeke
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua