Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2011

 • 21.11.2011

  Кількісна оцінка варіантів регіональної інтеграції України: глибока та всеосяжна зона вільної торгівлі з ЄС чи митний союз з Росією, Білоруссю та Казахстаном

  (Код:PP_05_2011)

  Зовнішня торгівля відіграє важливу роль в економіці Україні. Вартісні обсяги торгівлі товарами  та  послугами  країни  становила  понад 100%  від  ВВП  в 2010  році. Незважаючи  на  значні  обсяги,  існує  ще  багато  можливостей  для  розширення зовнішньої  торгівлі,  що,  в  свою  чергу,  призведе  до  прискорення  економічного зростання і підвищення добробуту. Отже, зовнішньоторговельна політика України має бути спрямована на збільшення обміну товарами та послугами з іншими країнами.

  Якщо слушність цієї мети фактично не обговорюється, питання про те, як досягти цієї мети,  набагато  складніше.  Зокрема,  останнім  часом  активно  обговорюється  роль регіональних  торговельних  угод.  Таке  обговорення  необхідно,  оскільки  теоретичні роботи,  а  також  міжнародний  досвід  показують,  що  регіональні  торговельні  угоди можуть призвести до збільшення, але й до зменшення зовнішньої торгівлі.

  У випадку України останнім часом обговорюються два основні варіанти регіональної інтеграції. Одним з них є створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС, тоді як іншими є приєднання митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану.

  Ця  робота  робить  важливий  внесок  в  це  обговорення,  оскільки  представляє  кількісну оцінку обох варіантів з точки зору їх впливу на добробут та інші економічні змінні. Крім  того, ми надаємо  інформацію про модель  та дані, які використовуються для  розрахунків, що  робить  результати  прозорими  і  такими,  які  можуть  повторити незалежні експерти.

  Результати нашого дослідження є простими. Вступ до митного союзу Росії, Білорусі  і Казахстану  призведе  до  скорочення  добробуту  в  Україні  на 0,5%  в середньостроковій  і  на 3,7%  в  довгостроковій  перспективі. Цей  результат обумовлений підвищенням ввізних мит в Україні і, отже, згортання торгівлі. З іншого боку,  проста  ЗВТ  з  ЄС  призведе  до  збільшення  добробуту  на 1,3%  в середньостроковій  і на 4,6% в довгостроковій перспективі. Глибока  і всеосяжна ЗВТ може  підвищити  добробут  на 4,3%  в  середньостроковій  і  на  значні 11,8%  в довгостроковій перспективі.

  Інтерпретація  результатів  є  легким  завданням.  З  метою  збільшення  зовнішньої торгівлі  і,  отже,  добробуту  українського  народу,  політики  мають  укласти  глибоку  і всеосяжну ЗВТ ЄС. У той же час, приєднання до митного союзу колишніх радянських республік  викличе  згортання  торгівлі  і,  тим  самим,  зробити  українське  населення біднішими.

  Автори:  Мовчан Вероніка, Джуччі Рікардо
Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua