В Україні високі ризики місцевих запозичень створюють основу для надання системі регулювання таких запозичень обмежувального (хоча і не забороняючого) характеру з метою утримання фіскальної стабільності та захисту прав кредиторів.
Це спільний продукт Німецької консультативної групи з питань економічних реформ в Україні та ІЕД, метою якого є надання рекомендацій щодо економічної політики для українських політиків. Рекомендації розробляються на основі детального аналізу ситуації в Україні, сучасної економічної теорії та найкращих міжнародних прикладів. Роботи доступні для політиків та – через певний час – для громадськості.
Архіви:
В Україні високі ризики місцевих запозичень створюють основу для надання системі регулювання таких запозичень обмежувального (хоча і не забороняючого) характеру з метою утримання фіскальної стабільності та захисту прав кредиторів.
Уряд України планує підвищити мінімальну заробітну плату. В той час, як цей захід може означати підвищення доходів окремих працівників з низькою заробітною платою, уряд повинен брати до уваги проблему вибору між зниженням бідності та створенням робочих місць.
Підприємства-постачальники комунальних послуг в Україні функціонують в несприятливому економічному та інституціональному середовищі. Як наслідок, підприємства накопичили борги та не мають змоги залучати необхідні інвестиції, що, в свою чергу, спричинило серйозні технічні проблеми наявної інфраструктури.
Доходи від ПДВ в Україні знижуються через численні податкові пільги та низьку податкову дисципліну, іншими словами маніпуляції та/або відверте шахрайство, що спричиняє низькі доходи та великі обсяги заявлені до відшкодування.
На відміну від більшості країн з перехідною економікою, в Україні діяльність філій іноземних банків заборонена. Нещодавно НБУ подав на розгляд Парламенту проект закону, який дозволяє іноземним банкам відкривати філії в Україні.
Кабінет міністрів України розробив стратегію розвитку українського сільського господарства на період до 2015 року у формі відповідного законопроекту.
Проект цього закону є черговою спробою законодавчого закріплення напрямків державної підтримки сільськогосподарського виробництва в Україні.
На даний момент так і не вирішено питання щодо повернення ПДВ експортерам зерна (пшениці, жита, ячменю). З моменту прийняття державного бюджету на 2004 рік, було розроблено ряд законопроектів з цього приводу. Ці законопроекти спрямовані на обмеження прав експортерів на отримання експортного ПДВ.
Для роботи сектора страхування важливе значення має існування належних механізмів вирішення суперечок. В Україні судовий розгляд страхових суперечок нерідко коштує дорого, завдає чимало клопоту та не забезпечує справедливого вирішення. Це перешкоджає розвитку сектора. Для покращення цієї ситуації ми пропонуємо впровадити інститут страхового Омбудсмана, за створення та фінансування якого повинна відповідати страхова галузь.
Елементи інституційних основ, а саме, правила та регулюванню економіки, а також інституції, що їх обумовлюють, є основними критеріями для прийняття рішень приватними інвесторами в довгостроковому періоді.