В роботі аналізуються проблеми шахт України, що добувають енергетичне вугілля. Ми вважаємо, що низькі показники роботи цієї галузі є прямим наслідком тяжких структурних проблем головного споживача енергетичного вугілля, електроенергетики України.
Це спільний продукт Німецької консультативної групи з питань економічних реформ в Україні та ІЕД, метою якого є надання рекомендацій щодо економічної політики для українських політиків. Рекомендації розробляються на основі детального аналізу ситуації в Україні, сучасної економічної теорії та найкращих міжнародних прикладів. Роботи доступні для політиків та – через певний час – для громадськості.
Архіви:
В роботі аналізуються проблеми шахт України, що добувають енергетичне вугілля. Ми вважаємо, що низькі показники роботи цієї галузі є прямим наслідком тяжких структурних проблем головного споживача енергетичного вугілля, електроенергетики України.
В 2003 році валовий збір пшениці в Україні склав близько 4,2 млн. тон, що є найнижчим показником протягом останнього десятиріччя. Ще в квітні/травні стало відомо, що в 2003 році Україна буде імпортером продовольчої пшениці. В результаті того, що із чистого експортера Україна перетворилась в чистого імпортера зерна, ціни на зерно значно підвищились і на сьогоднішній день на продовольчу пшеницю вони більш ніж вдвічі вищі за рівень 2002 року. Занепокоєння серед політиків викликало те, що підвищення цін на зерно може викликати дестабілізацію цін в цілому і призвести до зниження життєвого рівня найбідніших верств населення.
Протягом останніх років в Україні спостерігалось становлення приватної власності на землю, що було позитивним результатом процесу приватизації сільськогосподарських земель. Більше половини сертифікатів на право на земельну частку (пай), які були видані колишнім членам сільськогосподарських підприємств, були замінені на державні акти на право приватної власності на земельні ділянки. Але це є лише першим кроком у побудові ринку сільськогосподарської землі в Україні.
Ця робота присвячена вивченню питання, чи є горизонтальне об’єднання декількох підприємств комунального господарства в один холдинг панацеєю для вирішення їх нагальних проблем, чи воно створює додаткові перешкоди для розвитку конкурентного середовища в галузі.
Нещодавно Президент України підписав угоду про створення Єдиного економічного простору (ЄЕП) між Білоруссю, Казахстаном, Росією та Україною. Ця угода передбачає впровадження Угоди про вільну торгівлю (УВТ) з подальшою трансформацією її у Митний союз (МС). Спочатку ми розглядаємо відповідні правові аспекти та наголошуємо на тому, що таке рішення суперечить зобов’язанням України не змінювати торговельний режим на час ведення переговорів про вступ до СОТ.
Події на українському продовольчому ринку в останній час були відмічені значним стрибком оптових і роздрібних цін на більшість продовольчих товарів. Підвищення цін не могло не вплинути на купівельну спроможність значної частини споживачів, що викликало занепокоєння в політичних кругах. В результаті, уряд змістив акценти у своїй сільськогосподарській політиці у бік інтенсивнішого державного втручання.
У цій роботі досліджуються можливі схеми фінансування здобуття вищої освіти, які можуть бути запроваджені в Україні. Україна є країною з перехідною економікою, що почала реформувати сектор освіти досить пізно. Структури та установи соціалістичного зразка все ще здебільшого зберегли своє існування, так само як і схеми фінансування.
Спрощена система оподаткування була введена в дію у 1998 році і з того часу практично не реформувалась. Спільною рисою "спрощених" податків є те, що вони заміняють декілька видів податків, а також внески до фондів соціального та пенсійного страхування. Однак сьогоднішня система соціального страхування, впроваджена у 1998-2001 роках, не враховує специфіку схем спрощеного оподаткування.
Згідно з діючою угодою, повернення Україною Міжнародному валютному фонду (МВФ) боргу, що становить 1,8 млрд. доларів США, має відбуватися частинами до 2009 року. Нещодавно НБУ та Президент України запропонували виплатити цей борг у найближчі місяці.
Завдяки низькому урожаю цього року Україна стала чистим імпортером зерна в 2003/2004 маркетинговому році. Це призвело до підвищення цін на зерно і серед урядовців створило почуття "кризи".