Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2002

  • 25.11.2002

    Організаційно-правові форми реформованих сільськогоподарських підприємств в Україні: які висновки можуть бути зроблені?

    (Код:S16)

    Серед основних завдань аграрної реформи загалом і реорганізації колективних сільськогосподарських підприємств зокрема, було підвищення ефективності вітчизняного сільського господарства, його конкурентоспроможності. Одним з шляхів досягнення цієї мети стало створення сільськогосподарських підприємств ринкового типу, де чітко б відокремлювалися право власності на землю та майно, трудові відносини та менеджмент. Важливими етапами при цьому стали указ Президента України про прискорення реформування в агарному секторі економіки (грудень 1999 року) та нещодавно прийнятий Верховною Радою України Земельний кодекс України. В результаті цього структура сільськогосподарських підприємств в Україні змінилася більше ніж за попередні 8 років проведення реформи. При цьому значно збільшилося гетерогенність (різнорідність) існуючих організаційно-правових форм сільськогосподарських підприємств.

    Які уроки і висновки можна зробити з цього досвіду? Використовуючи інформацію про результати господарської діяльності сільськогосподарських підприємств в Україні, і, зокрема деталізовану інформацію по господарствах Черкаської області, ми сконцентрували увагу на двох важливих висновках. Перший стосується організаційних форм господарювання. При цьому слід зазначити те, що багато політиків і вчених-аграрників продовжують говорити про “оптимальні” розміри і структуру сільськогосподарських підприємств. Наші дослідження показують, що такий підхід є помилковим і таким, що відволікає від зосередження на важливіших напрямках аграрної політики.

    Другий висновок полягає в тому, що прийняття політичних рішень які ґрунтуються на показниках роботи середньо статичного аграрного підприємства також призводить до їх помилковості. Такі рішення не досягають своєї мети покращення стану аграрних підприємств, адже вони мало чим можуть допомогти як підприємствам показники діяльності яких є вищими від середніх, так і підприємствам з нижчими від середніх показниками господарської діяльності. Саме про це піде мова у наступних двох розділах. В розділі 4 ми зробимо висновки з проведеного аналізу.

    Сфери досліджень:  Регіональна політика
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua