Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2001

 • 24.07.2001

  Чи узгоджується проект бюджету із завданням прискорення структурних реформ? Пропозиції щодо стратегічного реформування бюджету

  (Код:Q8)

  Одним з багатьох досягнень у період 2000-2001 рр. є суттєве покращення платоспроможності держави, що мало своїм результатом істотне зниження тягаря процентних виплат. Набутий таким чином Урядом простір для маневрування може бути використаний для прискорення структурних реформ, серед яких чільне місце належить подоланню платіжної кризи з метою розірвання циклу неплатежів і заборгованості між підприємствами.

  Прискорення структурних реформ має знайти відображення як в доходній, так і у видатковій частині бюджету, а також вдосконаленні адміністративних процедур. При дослідженні виконання бюджету і проекту бюджету на наступний рік ці сподівання, здається, деякою мірою можуть бути реалізовані. Передбачається багато змін, що ймовірно матимуть суттєві позитивні наслідки; серед них найбільш важливим є запровадження програмно-цільового методу фінансування. Виявляється також багато інших сфер бюджетно-податкової системи, де спостерігаються ознаки структурних реформ і структурних змін, ініційованих урядом. Проаналізувати ці сфери є одним із завдань даної роботи.

  Іншим завданням є розробка пропозицій для уряду в галузях, де до цього прогресу реформ було досягти дуже важко (питання податкової реформи тут не розглядаються)1 і запровадження яких зробило б структурні реформи реальними. Ці стратегічні пропозиції стосуються, в першу чергу, координації бюджетного планування з органами влади нижчих рівнів, бюджетного контролю, нової організації взаємовідносин між Урядом та енергетичними компаніями, особливо з компанією "Нафтогаз України", а також вдосконалення системи соціальної підтримки у напрямі надання пріоритетності критерію рівня доходів в порівняні з іншими критеріями при визначенні контингенту осіб, що мають право на отримання соціальної допомоги.

  Сфери досліджень:  Реальний сектор
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua