Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2001

  • 24.12.2001

    Стимулювання вертикальної інтеграції в Україні: переваги та небезпека

    (Код:Q14)

    Конкурентне середовище є важливим фактором стійкого економічного зростання. До початку процесів лібералізації та приватизації у країнах, на зразок України, структура промисловості не зазнала значних змін. У результаті Україна розпочала ринкові реформи, маючи серйозні структурні проблеми у промисловому секторі.

    Зменшення горизонтального та вертикального домінування існуючих підприємств у промислових галузях поряд із зменшенням бар’єрів для входження нових конкурентів залишається важливим питанням конкурентної політики в Україні. До цього часу антимонопольна політика в Україні основним чином зосереджувалась на недопущенні нової та зменшенні вже існуючої горизонтальної інтеграції між підприємствами, у той час як проблема вертикальної інтеграції отримувала менше уваги.

    У перехідних економіках слабке інституційне середовище та м’які бюджетні обмеження посилюють стимули підприємства щодо вертикальної інтеграції, в той час як потенційні негативні ефекти вертикальної інтеграції на регуляторну політику, приватизаційні процеси та встановлення жорстких бюджетних обмежень залишаються.

    Беручи до уваги те, що країни з перехідною економікою взагалі, та країни СНД зокрема, розпочали свій рух у напрямку ринкової економіки із важким тягарем вертикального та горизонтального домінування, який все ще залишається високим, обговорення витрат та небезпеки від вертикальної інтеграції повинно набути більшої ваги у дискусіях навколо створення потенційних об’єднань ніж аргументи на її користь. Нові вертикальні об’єднання в галузях із високим рівнем економічної концентрації повинні розглядатись із особливою увагою для уникнення зростання в структурному домінуванні.

    Чіткі та детальні критерії оцінки об’єднань повинні включати параметри (критерії), які розрізняють між про-конкурентними та анти-конкурентними об’єднаннями, враховуючи і горизонтальне, і вертикальне домінування. У підготовці таких критеріїв рекомендується використання аналогічного досвіду ЄС. Перспективи інтеграції до ЄС роблять доцільним максимізацію відповідності українських та ЕС критеріїв щодо об’єднань.

    Слід забезпечити широкий громадський доступ до визначених критеріїв. Це допоможе зробити конкурентну політику більш прозорою та передбачуваною, одночасно допомагаючи кампанії по боротьбі з корупцією.

    Сфери досліджень:  Реальний сектор
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua